Kule tipi soğutucu fan yönü ayarlama

Hocam boşta 49 ile 64 arasında gidip geliyor. Minimum sıcaklığı 49 asla aşağı inmiyor. Yükte ise 10 dakikalık stres testi 85 derece. Oyunlarda ise minimum 72 yüksek grafikli oyunlarda tabi bu. Fakat şöyle bir durum var ben bu sonuçları stock fan ile de alıyordum.
Haklısınız fakat ya termal macunda sıkıntı var (büyük ihtimal) ya da montajda sıkıntı var. Başka bir şey gelmiyor aklıma. Olmazsa fanı aşağı bakacak şekilde de montajlayabilirsiniz.

Haklısınız fakat ya termal macunda sıkıntı var (büyük ihtimal) ya da montajda sıkıntı var. Başka bir şey gelmiyor aklıma. Olmazsa fanı aşağı bakacak şekilde de montajlayabilirsiniz.

Hocam onu yapacaktım da yatay olarak monte edilmiyor nasılsa anlamadım dikey kullanılıyor sadece.

Hocam onu yapacaktım da yatay olarak monte edilmiyor nasılsa anlamadım dikey kullanılıyor sadece.
Hocam iade edin bence. Üründe sıkıntı olabilir. Ama sonuçta bir teknolojik alet olmadığı için sıkıntılı olduğunu sanmıyorum. Hepsiburada gibi sitelerin yorumlarında herkes 15-20 derece fark etti demiş. Bence her şeyi sökün. Tekrardan montajlayın.

Tekrardan merhaba, fanı zor güç RAM’lerin olduğu tarafa taktım. Ancak fan bu sefer biraz yukarı da kaldı ve RAM’in bir tanesini acayip gergide bıraktı bu bir sorun oluşturur mu? Bunun yanı sıra o fanı alıp ters çevirip arka tarafa taksam soğutma anlamında bir eksisi olur mu?

Tekrardan merhaba, fanı zor güç RAM’lerin olduğu tarafa taktım.
Zaten RAM'lerin olduğu tarafa doğru montajlamıştınız. Söküp bir daha mı taktınız?
Ancak fan bu sefer biraz yukarı da kaldı ve RAM’in bir tanesini acayip gergide bıraktı bu bir sorun oluşturur mu?
Çok baskı yapmıyorsa sıkıntı yok.
Bunun yanı sıra o fanı alıp ters çevirip arka tarafa taksam soğutma anlamında bir eksisi olur mu?
Evet, olur.

Zaten RAM'lerin olduğu tarafa doğru montajlamıştınız. Söküp bir daha mı taktınız?

Çok baskı yapmıyorsa sıkıntı yok.

Evet, olur.

Yok hocam o son montaj şekli ile bıraktım. RAM’i biraz ileri doğru itiyor gerdiriyor yani basınç yapıyor. 2 gündür o şekilde kullanıyorum zaten. Termal macununu vs yeniledim ve o şekilde taktım. Bu sefer biraz daha iyi durumu geçen sefer termal macunu az gelmiş. 10 dakikalık stres testinde 70 derece. Yarım saatlik teste 75-80 derece arası. Havalar çok sıcak biraz tabi bunun etkisi de var. Normalde stock fan ile denedim tam yükte 10 dakika saniyeler içinde 90 dereceye çıkıyordu işlemci sıcaklığı.

Yok hocam o son montaj şekli ile bıraktım. RAM’i biraz ileri doğru itiyor gerdiriyor yani basınç yapıyor. 2 gündür o şekilde kullanıyorum zaten. Termal macununu vs yeniledim ve o şekilde taktım. Bu sefer biraz daha iyi durumu geçen sefer termal macunu az gelmiş. 10 dakikalık stres testinde 70 derece. Yarım saatlik teste 75-80 derece arası. Havalar çok sıcak biraz tabi bunun etkisi de var. Normalde stock fan ile denedim tam yükte 10 dakika saniyeler içinde 90 dereceye çıkıyordu işlemci sıcaklığı.
10 dakikalık testte 70 derece gayet iyi. Önemli olan stres testinden çok oyundaki sıcaklığı. İşlemciyi zorlayan oyunlarda kaç derece?

Geri
Yukarı