Kule tipi soğutucu montajı nasıl yapılır?

Sistemde kısadevre var gibi, usb girişindeki cihazları söküp tekrar dener misin ya da CMOS reset atıp dene bir de istersen.
@zeki1981
Hocam, sorun RAM'de imiş. FAN bağlantısı olmadan ve tek RAM takarak denedim bilgisayar sorunsuz çalıştı sonra silgi ile temizleme yaptım halletim. Son işlem olarak kule tipinden gelen birbirine bağlı olan molexleri çıkarıp mi takayım yoksa birbirine bağlı kalsın mi?
16561737386476568507704423029424.jpg
16561737801792582533115827253864.jpg

Daha ayrıntılı olması adına bağlı olmadan bir de bağlı olarak iki adet fotoğraf koydum.

@zeki1981
Hocam, sorun RAM'de imiş. Fan bağlantısı olmadan ve tek RAM takarak denedim bilgisayar sorunsuz çalıştı sonra silgi ile temizleme yaptım halletim. Son işlem olarak kule tipinden gelen birbirine bağlı olan Molex'leri çıkarıp mi takayım yoksa birbirine bağlı kalsın mi?
Eki Görüntüle 1431420Eki Görüntüle 1431423
Daha ayrıntılı olması adına bağlı olmadan bir de bağlı olarak iki adet fotoğraf koydum.

Molex'leri birleştirirsen anakarttaki tek fan soketini kullanarak iki fanada güç verebilirsin.
Birleştirmezsen anakarttaki iki fan yuvasınıda kullanman lazım.

Molex'leri birleştirirsen anakarttaki tek fan soketini kullanarak iki fanada güç verebilirsin.
Birleştirmezsen anakarttaki iki fan yuvasınıda kullanman lazım.
Sağ olasın hocam, siz tecrübeli birine benziyorsunuz. Şimdi benim kasam da sadece bir tane CPU FAN soketi var ama başka soket yok.

MOLEX ile işin yok kardeşim Anakartının üstünde bulunan CPU Fana bağla kablonu yeter.
Sağ olasın kardeşim benim. Yardımın için eyvallah.

Sağ olasın hocam, siz tecrübeli birine benziyorsunuz. Şimdi benim kasam da sadece bir tane CPU fan soketi var ama başka soket yok.

Önceki mesajların birinde çift CPU fan soketi var demişsin?
Eğer bir tane var ise Molex'leri birleştir.
Ve tek bir fan soketini anakartın CPU fan soketine bağla.

Önceki mesajların birinde çift CPU fan soketi var demişsin?
Eğer bir tane var ise Molex'leri birleştir.
Ve tek bir fan soketini anakartın CPU fan soketine bağla.
Öyle bir sey yazdığımı hatırlamıyorum ama yazdıysam yanlış yazmışım. Sadece kasa FAN takabilecegim yer ve işlemci üstünde CPU FAN var başka yok maalesef. Dediğiniz gibi o halde molexleri birleştirip işlemcinin üstündeki yere takıyorum.

Öyle bir şey yazdığımı hatırlamıyorum ama yazdıysam yanlış yazmışım. Sadece kasa fan takabilecegim yer ve işlemcinin üstüne CPU fan var başka yok maalesef. Dediğiniz gibi o halde Molex'leri birleştirip işlemcinin üstündeki yere takıyorum.

Aynen öyle Molex'leri birleştir bir tane 3 pinli fan soketini CPU fan girişine bağla diğer 3 pinli soket boşta kalacak.
Onun ucunuda bir bant ile sar öyle kalsın.

Geri
Yukarı