Kule tipi soğutucu önerisi

hawkeyes

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, kule tipi soğutucu alacağım fakat aklıma bir şey takıldı, fanları kaliteli olmayan fakat 6 bakır ısı borulu bir soğutucu alıp 2 tane güçlü fan takarsam etkili olur mu? Yoksa bilindik modellerden şaşmamalı mıyım?

Bende Snowman m-X6 3 fanlı modeli var gayet memnunum tek şikayetim biraz ses yapması ve fan hızını ayarlayamamak. Ayrıca Dark'ın soğutucularına benziyor biraz. Sana tavsiyem ikinci elde fansız satılanlar var gayet iyi ve ucuza bulabilirsin, kaliteli de bir fan taktın mı tadından yenmez 😍👋

Arkadaşa katılıyorum bende bilişimport' ta stoklara gelince sipariş edeceğim. Yabancı birçok forumda f/p ürünü olarak herkes önermekte. Ayrıca aynı performansı veren diğer kule tipi soğutuculardan 200-400 tl arası daha ucuz. Arctic freezer 34 esport duo modelini alabilirsiniz.

Arkadaşlar merhaba, kule tipi soğutucu alacağım fakat aklıma bir şey takıldı, fanları kaliteli olmayan fakat 6 bakır ısı borulu bir soğutucu alıp 2 tane güçlü fan takarsam etkili olur mu? Yoksa bilindik modellerden şaşmamalı mıyım?
Bütçe düşükse olabilir. Gayet de etkili olur ama bir Artic 34 Duo edeceğini sanmıyorum :D
Sonuçta tek kalitesiz olan şey fanı değil. Soğutucu blok ve bakır boruların kalitesi de önemli.

Bütçe düşükse olabilir. Etkili olur ama bir Artic 34 Duo edeceğini sanmıyorum :D
Bütçeden değil, Arctic fiyatları saçma derecede arttı, o parayı vermek istemiyorum, sıvı soğutmaya yöneleceğim ama kasamın üst tarafında radyatör desteği yok, ön tarafa da takmak istemiyorum, mecburen kaliteli bir kule tipine yöneleceğim.

Bütçeden değil, Arctic fiyatları saçma derecede arttı, o parayı vermek istemiyorum, sıvı soğutmaya yöneleceğim ama kasamın üst tarafında radyatör desteği yok, ön tarafa da takmak istemiyorum, mecburen kaliteli bir kule tipine yöneleceğim.
Aynı nedenden dolayı 240mm sıvı soğutma alamadım :(
Bence fiyatın artma sebebi stok durumu çünkü ürün neredeyse hiçbir yerde yok. Stok gelince düzelir gibi geliyor. Acelen yoksa biraz bekle derim.

O fiyatların artmasında stokların tükenmesi etkili bence. Dolar yükselmiş olabilir ama 320 tl den 500 tl ye çıkması imkansız bence o soğutucunun. En uygun fiyatı bilişimport verecektir. 1haftaya stokalara geleceğini söylediler bana.
Aynı nedenden dolayı 240mm sıvı soğutma alamadım :(
Bence fiyatın artma sebebi stok durumu çünkü ürün neredeyse hiçbir yerde yok. Stok gelince düzelir gibi geliyor. Acelen yoksa biraz bekle derim.
Eğer çok ağır bir overclock yapmayacaksanız sıvı soğutma yerine arctic 34 duo daha mantıklı. 10 yıl garantisi var diye biliyorum. Temizlik ve bakımı daha kolay. 800-1000 tl arası alacağınız sıvı soğutmalardan daha sessiz çalışmakta. Kullanıcı yorumlarda yük altında bile fanın sesinin gelmediğini söylüyorlar.

Teşekkürler arkadaşlar, yarın mevcut işlemcimi satıp yenisini alacağım, tahmini perşembe günü elimde olur, e hemen de OC işine girişmeyi düşünmüyorum, dediğiniz gibi normal fiyattan stoklara gelirse tabii ki Arctic alırım, gücünün farkındayım o soğutucunun. İlgilendiğiniz için tekrar teşekkürler.

Eğer çok ağır bir overclock yapmayacaksanız sıvı soğutma yerine arctic 34 duo daha mantıklı. 10 yıl garantisi var diye biliyorum. Temizlik ve bakımı daha kolay. 800-1000 tl arası alacağınız sıvı soğutmalardan daha sessiz çalışmakta. Kullanıcı yorumlarda yük altında bile fanın sesinin gelmediğini söylüyorlar.
Zaten öyle yaptım :D
Şuan Artic 34 Duo kullanıyorum ve gayet memnunum. Yine de bir sıvı soğutma olsa fena olmazdı :D

Yeni konular

Geri
Yukarı