Kule tipi soğutucu tavsiyesi

Smh.

Decapat
Arkadaşlar kule tipi soğutucu almak niyetindeyim.
AMD Ryzen 5 3400G kullanıyorum fakat stok soğutucu maalesef yetmiyor.
Çekindiğim nokta acaba RAM'e temas eder mi slot cok yakın. Şu an stok sogutucudakı AMD yazan kısmı RAM'lerın tarafına cevıremıyorum sılındır kısmı 1milim değiyor hatta.
Anakartım Gigabyte B450H M dir.

Maddiyat olarak 150-200TL arası bir soğutucu onerebılır mısınız RGB ya da LED ısıklı olmasa da olur performans yaratıcak bır urun ıstıyorum.

Aklımda olan soğutucu budur kullanan ya da oneren var mı acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bahsettiğiniz soğutucuyu i7-2600 + RX 570 sistemimde kullanıyordum. Oldukça etkiliydi (80 derecelerden 60 derecelere düşmüştü sıcaklıklar) fakat yeni sistem aldığımda o sistemi bir tanıdığıma bıraktım. Bir süre sonra sistemin açılmadığını söyledi ama neden olduğunu bilmiyoruz, henüz göz atma fırsatım olmadı pandemiden ötürü.

Sığma konusunda soğutucuların ölçüleri genelde internette bulunuyor, ölçüp kontrol edebilirsiniz. Benim bir tane kısa belleğim vardı, o olmasa sığmıyordu mesela.

Ağır kule koymazdım bunlara bak:

Ağır kule koymazdım bunlara bak:
Maddiyat olarak 150-200TL arası

Snowman T6 kullanıyorum. İşlemcim Ryzen 5 3600 ve 1.245V'a ayarladım. Aida 64 testinde maksimum 74,Cinebench R20 testinde ise maksimum 64 derece gördü.(Aynı voltajı çekmesine rağmen arada 10 derece fark oluşuyor, sebebini bende anlayamadım.) Yani bu fan, 1.30 maksimum 1.32-1.33V'a kadar soğutma sağlayabilir. 1.30-33 arasında sıcaklık full yük altında 80-85 derece arasında gezinmeye başlar.

Snowman T6, kullanıcı yorumlarına bakılırsa iyi görünüyor, tercih edilebilir.
Bu bütçede gerçekten almışken kaliteli bir ürün alayım derseniz Be Quiet Pure Rock Slim tercih edilebilir. (200 lira)

Snowman T6 kullanıyorum. İşlemcim Ryzen 5 3600 ve 1.245V'a ayarladım. Aida 64 testinde maksimum 74,Cinebench R20 testinde ise maksimum 64 derece gördü.(Aynı voltajı çekmesine rağmen arada 10 derece fark oluşuyor, sebebini bende anlayamadım.) Yani bu fan, 1.30 maksimum 1.32-1.33V'a kadar soğutma sağlayabilir. 1.30-33 arasında sıcaklık full yük altında 80-85 derece arasında gezinmeye başlar.
Ben de Snowman T6 Ultra kullanıyorum. Ryzen 5 3600 4.20GHz Overlock. İşlemcimin boşta sıcaklığı 32-35 Derece arası. Prime95 Stres testinde ise 58 Derecede sabit kalıyor. Kasa: MSI Mag Forge 100R. Voltaj değerim de Auto'da 1.4 V sabit.

Ben de Snowman T6 Ultra kullanıyorum. Ryzen 5 3600 4.20GHz Overlock. İşlemcimin boşta sıcaklığı 32-35 Derece arası. Prime95 Stres testinde ise 58 Derecede sabit kalıyor. Kasa: MSI Mag Forge 100R. Voltaj değerim de Auto'da 1.4 V sabit.
İlginç, bende değerler hiç öyle değil. Gerçi benimki Ultra değil ama soğutucuların fan rengi dışında hiçbir farkı yok. Ayrıca 1.4V biraz fazla değil mi ? Eğer 1.4V altında 4.2 GHZ'ye sabitlenmiyor ise 4.1'e alıp en azından 1.35V gibi voltajlarda kullanmanızı öneririm.
İlginç, bende değerler hiç öyle değil. Gerçi benimki Ultra değil ama soğutucuların fan rengi dışında hiçbir farkı yok. Ayrıca 1.4V biraz fazla değil mi ? Eğer 1.4V altında 4.2 GHZ'ye sabitlenmiyor ise 4.1'e alıp en azından 1.35V gibi voltajlarda kullanmanızı öneririm.
Ancak Voltajın auto olduğunu belirtmişşiniz yeni gördüm. Auto'dan çıkarıp voltaj denemesi yapmanızı şiddetle öneririm.

Ancak Voltajın auto olduğunu belirtmişşiniz yeni gördüm. Auto'dan çıkarıp voltaj denemesi yapmanızı şiddetle öneririm.
Teşekkür ederim. Daha önce autodan çıkarıp voltajı düşürmeye çalışmıştım. Ama bu sefer de GHz değeri stabil olmadı değişip duruyordu. Ben de tekrar autoya aldım.

Yeni konular

Geri
Yukarı