Kule tipi soğutucuda ısı borusu sayısı tercihi nasıl olmalı?

oTToman16

Centipat
Arkadaşlar merhaba.
Genel olarak soruyorum.
Kule tipi soğutucularda bazılarında 4+4 var, bazılarında da 8+8 var. Yani sağdan ve soldan çıkar ısı boruları sekizer tane.
Bu tercih sebebi midir? Ben diyelim 450 liraya alacağım bir tane soğutucu var; 4 bir yanda, 4 diğer yanda.
Bir de 400 liraya başka markanın var ama 8 sağdan, 8 de soldan 16 adet boru çıkmakta.
Bu neye göre tercih edilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba.
Genel olarak soruyorum.
Kule tipi soğutucularda bazılarında 4+4 var, bazılarında da 8+8 var. Yani sağdan ve soldan çıkar ısı boruları sekizer tane.
Bu tercih sebebi midir? Ben diyelim 450 liraya alacağım bir tane soğutucu var; 4 bir yanda, 4 diğer yanda.
Bir de 400 liraya başka markanın var ama 8 sağdan, 8'de soldan 16 adet boru çıkmakta.
Bu neye göre tercih edilir?

İslemcinin TDP değerinie göre ne kadar fazla ısı borusu varsa işlemci soğutucu o kadar ısısyı üzeine alır meslela Arctic frezzer 34e-Sports Duo 4 ısı borusu var 210 TDP değeri var yanlış hatırlamıyorsam.

İslemcinin TDP değerinie göre ne kadar fazla ısı borusu varsa işlemci soğutucu o kadar ısısyı üzeine alır meslela Arctic frezzer 34e-Sports Duo 4 ısı borusu var 210 TDP değeri var yanlış hatırlamıyorsam.
Zaten ondan almak istiyorum. 210 tdp değeri / 65 tdp mi yani tam olarak ne oluyor bu değer. İşlemcim R5 1600 AF 12nm 65 w tdp

Soğutucudaki TDP, o değere kadar soğutabildiğini gösteriyor. İşlemcideki TDP, işlemcinin stock haldeki ısısı gibi düşün. Arctic Freezer senin işlemcini çok rahat soğutur. OC yapsan bile rahatlıkla soğutur.

Yeni konular

Geri
Yukarı