Kullandığım PSU beni ne kadar götürür?

Alperen0077

Femtopat
Daha fazla  
RX 6500 XT i3 10105F ile 500W sertifikasız güç kaynağı kullanıyorum GTA Minecraft Valorant oynuyorum güç tüketimleride oldukça az alıyor ikisinin toplamı toplam maximum 100W gördüm 12v kanalından 374W verebiliyor sıkıntı çıkarır mı ne kadar idare eder İtopya'dan almıştım 2 ay önce.

RX 6500 XT i3 10105F ile 500W sertifikasız güç kaynağı kullanıyorum GTA Minecraft Valorant oynuyorum güç tüketimleride oldukça az alıyor ikisinin toplamı toplam maximum 100W gördüm 12v kanalından 374W verebiliyor sıkıntı çıkarır mı ne kadar idare eder İtopya'dan almıştım 2 ay önce.

GTA oynarken ikisi de 20 30W çekiyor V-Sync açık oldugundan diğer oyunlar zaten ağır değil.

"PSU patlar" zaten bir mizah. Bu tarz PSU'lar vaat edilen güçlere çıkamazlar ve koruması eksiktir. Hiçbir şey olmaz, elektrik gider gelir, bir gün elektrik gider komple sistem çalışmaz.

PSU tüplü bir alet değil, patlamaz elbette. "Patlar" kelimesini dikkate almayın, fakat kötü PSU'yu dikkate alın.

"PSU patlar" zaten bir mizah. Bu tarz PSU'lar vaat edilen güçlere çıkamazlar ve koruması eksiktir. Hiçbir şey olmaz, elektrik gider gelir, bir gün elektrik gider komple sistem çalışmaz.

PSU tüplü bir alet değil, patlamaz elbette. "Patlar" kelimesini dikkate almayın, fakat kötü PSU'yu dikkate alın.
Alev alabiliyor ama, patlar diyenlerin kastettiği de bu.

Patlamada dedigimiz nadir ama olabilen bir sey.
Biri gercekten, kapasitorun patlamasi (zor bir sey).
Digeri ise havadan gecen (mesela kisa devre yapmis) elektrigin "çat" sesi.

Patlamada dedigimiz nadir ama olabilen bir sey.
Biri gercekten, kapasitorun patlamasi (zor bir sey).
Digeri ise havadan gecen (mesela kisa devre yapmis) elektrigin "çat" sesi.
Yukarıdaki “elektrik mühendisi” arkadaşımıza söyledim zaten hocam. Patlamasa da siz patlarsınız demeye çalışmıştım.

@77erennn O zaman kondasatorlerin en çok dalgalanan elektrikten arıza yaptığını bilirsin. Dandik bir PSU'da voltaj koruması yoktur. Zaten patlama dediklerinin de el bombası gibi patlama olmadığını biliyorsundur değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı