Kullandığımız televizyonların gerçek Hz değeri nedir?

Ozan-Tufan

Kilopat
Makaleler
12
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni bir şey duydum. Televizyonlarda belirtilen Hz değerlerinin yazılımsal olduğunu duydum. Bu durumda kullandığımız televizyonların gerçek Hz değerlerini nereden öğrenebiliriz? @er36po

Firmalar açıklamıyor nedense gerçek panel değerini.
Yanlış hatırlamıyorsam sevgili Ali Güngör bir konuda bahsetmişti bundan. İnceleme yapan siteler var yabancı kaynaklı.
Bu tarz inceleme yapan sitelerden bulabilirsiniz belki TV modelinize göre.

Verilen HZ değerleri gerçek olsa da tekrarlanan bir görüntü ile yüksek HZ veriliyor, normalde hemen hemen hepsi 30 - 60 Hz monitör yenilemesinde görüntü işliyor, tekrarlayıp hızlandırarak veriyor. Gerçek HZ değerlerini üreticiler ve firmalar kolay kolay paylaşmıyor, bazen yazılım kontrolü bazen de içini açıp öğreniyorsunuz. Yani monitör yerine TV alayım 60 yerine 400 Hz olsun diye bir dünya yok maalesef. İnternette saatlerce araştırma yapmanız gerekiyor her model için; biri paylaştıysa ve bilgi doğruysa öğrenebiliyorsunuz. Bizim TV'lerde bunu listelememiz için toplu şekilde 30-60 kadar TV gelmesi, bir ay kadar her birini kurcalayıp analiz yapmamız gerek; o zaman bile her model sırlarını kolay vermeyebiliyor, cins ürünler oluyor yani bazıları eksik kalabilir. Üreticilerin pek cesaret edeceğini sanmıyorum; gelen olursa elbette inceleriz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı