Kullandığınız kombiden memnun musunuz?

crazy_vefa

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Kastamonu
Merhabalar. 2011 yılında Ariston Genus 24FF yoğuşmasız kombi taktırmıştık. Bugün kendisi aramızdan ayrıldı gibi bir şey. Biz de kombi bakmaya başladık. Artık yoğuşmasız kombi üretimi neredeyse yok galiba anladığım kadarıyla. Her yerde yoğuşmalı ve yarı yoğuşmalı var.

Ben de şöyle düşündüm. İyi marka araştırmaktansa şikayetin çok olduğu markalardan kaçmayı düşünüyorum. Evimizde 7 metre petek var, ek olarak 1 metre yükseklikte havlupan var. 100 metrekare toplam alan.

Almayı düşündüğüm aklımdaki markalar: E.C.A, Buderus, Viessman, Demirdöküm, Bosch.

Bu markaları kullanıp şikayeti veya başka tecrübesi olan var mı acaba aranızda? Teşekkürler.

Son düzenleme:
Demirdöküm'ü ele öyleyse. 10 yıldır Demirdöküm kullanıyoruz. Alındığı günden beri nadiren de olsa yıkanırken sönme yapıyor. Her yıl yetkili servise bakımı yaptırılıyor. Son üç yıldır bakımı yetkili servise değil de babamın tanıdığının bir yakınına yaptırıyoruz, sönme sorunu bitti. Adama bunun sönme sorunu var falan da demedik. Çünkü sevise defalarca söyledik çözülemedi ve biz de kombiyi öyle kabullendik. Diğer taraftan kombi kaliteli ama zaten Demirdöküm üretimi değil. Alırken de ithal diye almıştık.

Demirdöküm'ü ele öyleyse. 10 yıldır Demirdöküm kullanıyoruz. Alındığı günden beri nadiren de olsa yıkanırken sönme yapıyor. Her yıl yetkili servise bakımı yaptırılıyor. Son üç yıldır bakımı yetkili servise değil de babamın tanıdığının bir yakınına yaptırıyoruz, sönme sorunu bitti. Adama bunun sönme sorunu var falan da demedik. Çünkü sevise defalarca söyledik çözülemedi ve biz de kombiyi öyle kabullendik. Diğer taraftan kombi kaliteli ama zaten Demirdöküm üretimi değil. Alırken de ithal diye almıştık.
Peki sizce sönme sorunu yetkili servisin bakımıyla alakalı mıydı?

Pek bilinen bir marka değil ancak 2015'den beridir buderus marka kombi kullanıyoruz hiç sorun çıkarmadı markayı bilen bilir uzun kullanım odaklı ömrü uzun suyu falan açar açmaz direkt ısıtıyor tasaruflu ve en büyük özelliği aşırı sessiz ve az yer kaplıyor.

Peki sizce sönme sorunu yetkili servisin bakımıyla alakalı mıydı?
Konunun uzmanı değilim ama ilk aldığımızda bu sorunla alakalı servisi çağırdık. Dediğim gibi yıllarca kombinin bakımını yetkili servis yaptı. Son üç senedir teknik servis bakımını yapıyor ve bu sorun çözülüyorsa ben bunu yetkili servisin iş bilmemesine bağlıyorum.

7 yıl önce şu an oturduğumuz daireyi aldığımızda 1200 TL gibi bir meblağ karşılığı E.C.A kombi almıştık. Şimdiye kadar hiç sorun çıkarmadı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı