Kullandığınız kombiden memnun musunuz?

Merhabalar. 2011 yılında Ariston Genus 24FF yoğuşmasız kombi taktırmıştık. Bugün kendisi aramızdan ayrıldı gibi bir şey. Biz de kombi bakmaya başladık. Artık yoğuşmasız kombi üretimi neredeyse yok galiba anladığım kadarıyla. Her yerde yoğuşmalı ve yarı yoğuşmalı var.

Ben de şöyle düşündüm. İyi marka araştırmaktansa şikayetin çok olduğu markalardan kaçmayı düşünüyorum. Evimizde 7 metre petek var, ek olarak 1 metre yükseklikte havlupan var. 100 metrekare toplam alan.

Almayı düşündüğüm aklımdaki markalar: E.C.A, Buderus, Viessman, Demirdöküm, Bosch.

Bu markaları kullanıp şikayeti veya başka tecrübesi olan var mı acaba aranızda? Teşekkürler.
Ben kendim su doğalgaz tesisatçısıyım hocam bu işte en iyisi alman marka bosch veya viessmann al E.C.A demirdöküm bunları sakın evine sokma

Buderus Logamax plus GB012 modelini almayı düşünüyorum. Yarı yoğuşmalıymış anladığım kadarıyla. Fiyat olarak 3400 liraya buldum en uygun. Sizce güzel bir tercih mi?

Buderus markasını öneririm ürünleri çok dayanıklıdır. Biz 2006-2007 gibi almıştık ilk defa 2018'de arıza verdi bir parçası bozulmuştu o kadar senenin sonunda doğal olarak. O parçayı yeniledik hala çalışıyordu ama değiştirme kararı aldık yine buderus aldık 1 senedir de bunu kullanıyoruz.

Buderus markasını öneririm ürünleri çok dayanıklıdır. Biz 2006-2007 gibi almıştık ilk defa 2018'de arıza verdi bir parçası bozulmuştu o kadar senenin sonunda doğal olarak. O parçayı yeniledik hala çalışıyordu ama değiştirme kararı aldık yine buderus aldık 1 senedir de bunu kullanıyoruz.
Hocam 2015 ve öncesinde anladığım kadarıyla dışarıdan geliyormuş komple fakat şu an parçalar gelip bazı parçalar da Türkiye'de üretilip montajlanıp öyle satılıyormuş. Alıp sıkıntı yaşayanlar hep bu konudan dem vurmuş. İyi marka diyenler hep eskiden alıp kullananlar diyor.

Hocam 3400 ona vereceğine bosch condense 2500 tam yoğuşmalı kombi alın 3500 3600 tl civarında
O da var aslında aklımda, henüz karar veremedim tam.

Ayrıca şu an kombinin bozulma sebebi elektrik kesintisi oldu çok farklı bir olay yaşandı düşük enerji çeken cihazlar çalışıyordu yüksek enerji çeken cihazlar kapandı, kombilere dalgalı ve çok düşük enerji gitmiş yüksek akım yaratmış falan galiba. 186'yı aramıştım böyle böyle arıza kaydı açmak istiyorum diye. Kayıt açıldı, ayrıca Ariston yetkili servisi çağırdım durumuna bakmaları için. Bu kombinin değişme zamanı gelmiş astarı yüzünü geçer dedi 2000 3000 masrafı var bunun dediler.

186'dan geri aradılar bugün, başvuru onaylandı. Hat kaynaklı sorundan dolayı IBAN numaranız, servis fişi ve kesilen fatura ile başvurun ve ödemeniz yapılsın şeklinde.

Sizce yaptırıp 1-2 sene daha gittiği yere kadar kullanayım mı? Çünkü şu an maddi olarak da bizi zorlayacak gibi.

Bizim evdeki kombi yıllardır sorunsuz kullanıyoruz. "Airfel riello family 35 kıs"
Eğer sorun yaşamak istemiyorsan su girişine filtre takıp yüksek pompa gücü olan bir model seçmen.

Hocam 2015 ve öncesinde anladığım kadarıyla dışarıdan geliyormuş komple fakat şu an parçalar gelip bazı parçalar da Türkiye'de üretilip montajlanıp öyle satılıyormuş. Alıp sıkıntı yaşayanlar hep bu konudan dem vurmuş. İyi marka diyenler hep eskiden alıp kullananlar diyor.

O da var aslında aklımda, henüz karar veremedim tam.

Ayrıca şu an kombinin bozulma sebebi elektrik kesintisi oldu çok farklı bir olay yaşandı düşük enerji çeken cihazlar çalışıyordu yüksek enerji çeken cihazlar kapandı, kombilere dalgalı ve çok düşük enerji gitmiş yüksek akım yaratmış falan galiba. 186'yı aramıştım böyle böyle arıza kaydı açmak istiyorum diye. Kayıt açıldı, ayrıca Ariston yetkili servisi çağırdım durumuna bakmaları için. Bu kombinin değişme zamanı gelmiş astarı yüzünü geçer dedi 2000 3000 masrafı var bunun dediler.

186'dan geri aradılar bugün, başvuru onaylandı. Hat kaynaklı sorundan dolayı IBAN numaranız, servis fişi ve kesilen fatura ile başvurun ve ödemeniz yapılsın şeklinde.

Sizce yaptırıp 1-2 sene daha gittiği yere kadar kullanayım mı? Çünkü şu an maddi olarak da bizi zorlayacak gibi.

Anakart yanmıştır büyük ihtimal diğer parçalarda bir sıkıntı yoksa anakartın tamirini yaptırın gittiği yere kadar kullanın ama diğer parçalarda da sıkıntı varsa pek uğraşmanızı tavsiye etmem kombi parçaları pahalı çünkü

Anakart yanmıştır büyük ihtimal diğer parçalarda bir sıkıntı yoksa anakartın tamirini yaptırın gittiği yere kadar kullanın ama diğer parçalarda da sıkıntı varsa pek uğraşmanızı tavsiye etmem kombi parçaları pahalı çünkü
Servisle görüştüm daha önce bakmışlardı zaten. Tekrar aradım bugün, nesi değişecek abi dedim. Anakart dedi ve birkaç tane valf sorunlu dedi. Peki elektrik dağıtım firması bunlardan elektriğe bağlı bozulan bütün parçaların ödemesini yapar mı dedim. O da bilemiyorum bazen sadece elektronik parçaların ödemesi yapılıyor dedi. Sen 186'yı ara sor dedi. Aradım anlattım. Başvuru yaptığınız gün yaşanan elektrik kesintisinde bozulan bütün parçaların değişimi yapılabilir ve ödemesi yapılabilir dedi. Ama elektrik kesintisiyle bağlantılı olmayan parçaların ödemesi yapılmaz dedi.

Tekrar arayıp soracağım. Anakart 700-800 liraymış tek başına, ilk başta bu kombinin 2000 2500 lira masrafı var demişti yetkili servis. Eğer o valfler elektrikten dolayı bozulabiliyorsa en nihayetinde o valfleri de elektrik sinyali ile açıp kapatıyor anakart. Onlar da bozulabilir.
Hocam 3400 ona vereceğine bosch condense 2500 tam yoğuşmalı kombi alın 3500 3600 tl civarında
Condens 2500'e baktım neredeyse bütün akşam. Karar kıldım tamam alıyorum dedim ama sonrasında hep sorunlu şeyler gördüm. Artık kafayı kırmak üzereyim. 3580 liraya buldum fiyat olarak çok iyi fakat bazı videolar ve başka bir forumda kombi ile ilgili bir konu gördüm orada da sorun yaşayanlar olduğunu gördüm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu video biraz kafamı kurcaladı. Mesela 2:30'da söylediği de biraz kafamı kurcaladı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı