Kullanıcı adı değişmiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

reinsy

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, lanet olası Windows 11'e geçtim ama yerel hesap açılmadığı için mecburen Microsoft hesabı ile açtım. İsmimi degistirmek istedim ve yerel hesaba geçtim, ismim değişti ama C:/users kismindaki ismim değişmedi. Normalde sorun etmem ama CMD de bile eski ismim duruyordu.

Sonuç olarak Windows zahmet edip o kısmı bile değiştirmedi yeni isim ile başka bir kullanıcı klasörü açtı. Kim yaptı bunu? Amatör şirket gibi şaka gibi olay inanamıyorum.

Neyse daha önceden bir admin hesabı açmıştım oraya geçtim, admin hesaptan diğer kullanıcının klasör ismini değiştirdim (C:/users) ve registrydeki pathleride guncelledim.

Şimdi ise oturum açmaya çalıştığımda logon ekraninda Windows hazırlanıyor yazısında kalıyor. Ne yapmalıyım?

Bu arada admin hesaba gecebiliyorum baktigimda temp adında yeni bir kullanıcı oluşturuyor ve oraya giriş yapmaya çalışıyor gibi lokalden girince.

Daha önce OOBE'yi bypass ederek MS hesabı olmadan giriş yapabilmiştim ama düzgün çalışmıyordu.

Dosya Ekleri

• 16565481681261697838297039546573.jpg
    16565481681261697838297039546573.jpg
    139,9 KB · Görüntüleme: 69
Hocam Microsoft hesabından çık tamamen yerel hesap kullan. Sonrasında Windows r ile temp klasörünü temizle yükseltme yaptıysan disk temizle derinden.

Hocam Microsoft hesabından çık tamamen yerel hesap kullan. Sonrasında Windows r ile temp klasörünü temizle yükseltme yaptıysan disk temizle derinden.

Hocam sorun kullanıcı adının değişmemesi temp lokal hesaba girmeye calisirken oluşturduğu kullanıcı ismi ve oraya giriş yapamiyor zaten kalıyor o ekranda.

Şu an iki hesapda yerel.

Hocam sen Windows'u yükselttin mi sıfırdan temiz mi kurdun?

Hocam sen Windows'u yükselttin mi sıfırdan temiz mi kurdun?
Sıfırdan kurdum temiz kurulum.

Şuan sistem geri yükleme yapıyorum. Windows diğer lokal hesabın kullanıcı klasörünü sildi.

Sıfırdan temiz kurunca ilk ekranda yazdığın kullanıcı adını uygulamadan değiştiremezsin extra kayıt defteriyle oynayarak değiştirirsin ama orada da sorun yaratabiliyor.

Sıfırdan temiz kurunca ilk ekranda yazdığın kullanıcı adını uygulamadan değiştiremezsin extra kayıt defteriyle oynayarak değiştirirsin ama orada da sorun yaratabiliyor.

Hocam kayıt defterinden de değiştirdim, ama yok hiçbir yöntem işe yaramadı. Üstüne kendi kendine kullanıcı sildi.

Sistem geri yükleme yapıyorum eğer olmazsa tekrar format atıp oobe bypasslayacağim bıktım bu Windows'tan.

Hocam bypass amacın ne senin yapmak istediğini tam anlamadım sanırsam format attığında yeni kullanıcı adı alıyorsun ya bunu değiştirmen riskli tüm Windows'u etkiliyor. Eğer hesapla giriş yapacaksan önce hesabı Türkçe karakter olmadan yerel olarak aç sonrasında ayarlardan hesap ekle sonrasında pin de koyup devam edersin ama Türkçe karakter koymamaya dikkat et kullanıcı adında.

Hocam bypass amacın ne senin yapmak istediğini tam anlamadım sanırsam format attığında yeni kullanıcı adı alıyorsun ya bunu değiştirmen riskli tüm Windows'u etkiliyor. Eğer hesapla giriş yapacaksan önce hesabı Türkçe karakter olmadan yerel olarak aç sonrasında ayarlardan hesap ekle sonrasında pin de koyup devam edersin ama Türkçe karakter koymamaya dikkat et kullanıcı adında.

Windows 11 kurulurken lokal hesaba izin vermediği için mecburen Microsoft hesabıyla giriş yaptım daha sonra kullanıcı adı değiştirmek isterken bunlar oldu işte.

Sistem geri yükleme başarısız oldu, şu an tekrar format atiyorum. Bypasstan kastim kurulum esnasinda kurulum panelini kapatacağım bu sayede Microsoft hesabı girmek zorunda kalmayacağım.

Her neyse konu kapanabilir, görünen o ki Windows bile kendisi yapamıyor bu şeyi.

İyi akşamlar iyi sosyaller.

Windows 11 kurulurken lokal hesaba izin vermediği için mecburen Microsoft hesabıyla giriş yaptım daha sonra kullanıcı adı değiştirmek isterken bunlar oldu işte.

Sistem geri yükleme başarısız oldu, şu an tekrar format atiyorum. Bypasstan kastim kurulum esnasinda kurulum panelini kapatacağım bu sayede Microsoft hesabı girmek zorunda kalmayacağım.

Her neyse konu kapanabilir, görünen o ki Windows bile kendisi yapamıyor bu şeyi.

İyi akşamlar iyi sosyaller.

Hocam sana da ama ben ne hiçbir Windowsda temiz format atarken zorunlu hesap girme diye bir şey görmedim. Bence sen sıfırdan kurmuyorsun yoksa yerel hesapla açamama gibi bir şey söz konusu değil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı