Kullanıcılar klasörü 70 GB

Baphomettty

Hectopat
Merhaba. Ben oyunlarımı C diskine yüklemem. Hatta hiçbir şeyi C diskine yüklemem. Ama C diskim dolu. Kullanıcılar klasöründen dolayı. Dolu olması da oyunlarda FPS'imi çok düşürüyor anlamadığım şekilde. Ekran kartım GTX 1050. işlemcim Ryzen 5 2600. ama oyunlarda çok düşük FPS alıyorum. Ben de C boşaltayım dedim. Kullanıcılar klasörümü boşaltsam herhangi bir sorun olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
O klasör içinde masaüstü, belgeler, resimler, videolar, indirilenler klasörleri falan var biliyorsun değil mi?
İçindekilerin ne olduğuna bakıp silmen daha doğru olur. Alt klasörlerine de bak ya da SpaceSniffer gibi bir uygulama ile neyin ne kadar yer kapladığına bak, öyle sil.

Merhaba. Ben oyunlarımı C diskine yüklemem. Hatta hiçbir şeyi C diskine yüklemem. Ama C diskim dolu. Kullanıcılar klasöründen dolayı. Dolu olması da oyunlarda FPS'imi çok düşürüyor anlamadığım şekilde. Ekran kartım GTX 1050. işlemcim Ryzen 5 2600. ama oyunlarda çok düşük FPS alıyorum. Ben de C boşaltayım dedim. Kullanıcılar klasörümü boşaltsam herhangi bir sorun olur mu?
Oyunlarınızdan bazıları save dosyalarını kullanıcılar klasöründe depoluyor olabilir.

Kullanıcılar klasöründe Appdata, Belgeler gibi önemli klasörler var. Onlara dikkat edin ve yanlış bir şey silmemeye çalışın.

Onu bilmem ama temizlenecek bol yerler var mesela Başlangıç>Çalıştır>%temp%>içindeki her şeyi sil
bunun gibi şeyleri araştırıp temizleyebilirsin 5 gb 10 gb yer açanlar oluyor.

Peki ya bu FPS olayını nasıl düzeltebilirim? Bilgisayarın özellikleri çok iyi aldığım ilk yıl mis gibi çalışıyordu şu anda 2. senesine gireceğim bu bilgisayarla ve çok fazla donmaya başladı. Diğer aynı özellikteki bilgisayarlara bakıyorum tıkır tıkır oynuyorlar.

Peki ya bu FPS olayını nasıl düzeltebilirim? Bilgisayarın özellikleri çok iyi aldığım ilk yıl mis gibi çalışıyordu şu anda 2. senesine gireceğim bu bilgisayarla ve çok fazla donmaya başladı. Diğer aynı özellikteki bilgisayarlara bakıyorum tıkır tıkır oynuyorlar.

HDD kullanıcısı iseniz SSD tavsiye ederim, ısınma sorunu da olabilir

Yeni konular

Geri
Yukarı