Kullanıcılar neden mesaj sayısına göre değerlendiriliyor?

Blacksidemre

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Merhaba Sosyal. Uzun süredir merak ettiğim bir soru bu. Sosyal'de mesaj sayısına göre üyeleri değerlendirenleri görüyorum.

Fakat bazı üyelerin mesaj sayısı az olsa da fazla bilgiye sahipler. Ön yargı olarak mı bakılıyor, bilmiyorum. Üyeleri mesaj sayısına göre değerlendiren kullanıcılar neden böyle bir ayrım yapıyorlar?

Mesela 1 yıllık kullanıcının 10K mesajı var, 5 yıllık kullanıcının 100 mesajı var gibi bir örnek verelim. Siz burada yıla mı yoksa mesaj sayısına mı önem veriyorsunuz?

Sadece mesaj olarak da değil. Mesaj bölümü, Sosyal'de olduğum süre, en iyi cevap ve beğeniye göre değerlendirenleri de gördüm. Ve bir moderatör beni bu şekilde değerlendirmişti.

Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi merak ediyorum. İyi Sosyaller hepinize.

Merhaba Sosyal. Uzun süredir merak ettiğim bir soru bu. Sosyal'de mesaj sayısına göre üyeleri değerlendirenleri görüyorum.

Fakat bazı üyelerin mesaj sayısı az olsa da fazla bilgiye sahipler. Ön yargı olarak mı bakılıyor, bilmiyorum. Üyeleri mesaj sayısına göre değerlendiren kullanıcılar neden böyle bir ayrım yapıyorlar?

Mesela 1 yıllık kullanıcının 10K mesajı var, 5 yıllık kullanıcının 100 mesajı var gibi bir örnek verelim. Siz burada yıla mı yoksa mesaj sayısına mı önem veriyorsunuz?

Sadece mesaj olarak da değil. Mesaj bölümü, Sosyal'de olduğum süre, en iyi cevap ve beğeniye göre değerlendirenleri de gördüm. Ve bir moderatör beni bu şekilde değerlendirmişti.

Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi merak ediyorum. İyi Sosyaller hepinize.
Böyle yapan çok insan var. Mesaj sayısı çoksa veya üyelik tarihi eskiyse mutlaka o kişi haklıdır gibisinden. Tamamen ön yargı ve yaranma çabasından oluşuyor bu. Adam diyor ki, "onun üyelik tarihi eski ve mesajları çok, sen ise yeni katılmışsın. Yani o haklı." Mod'larda öyle bir şey görmedim.

Moderatör; sizi yazdığınız mesaj sayısına göre değerlendirmedi.

Çok mesaj, az mesaj değil de bilgiye göre değerlendiriyorum. @Ali Rıza09 20K mesajlı üyelerden bile bilgili olduğuna damgamı basarım. Konu dışı kategorisinde insanlar destek alabileceği ve üyelerin de yardım edeceği bölüm olmadığı için, oraya yazılan mesajlar; "mesaj kasmak" gibi görünüyor. Geri dönmüşsünüz, tekrardan hoş geldiniz :D

@Tokiler bazen 5 yıllık üyeden haklısınız efenim...

Moderatör; sizi yazdığınız mesaj sayısına göre değerlendirmedi.

Çok mesaj, az mesaj değil de bilgiye göre değerlendiriyorum. @Ali Rıza09 20K mesajlı üyelerden bile bilgili olduğuna damgamı basarım. Konu dışı kategorisinde insanlar destek alabileceği ve üyelerin de yardım edeceği bölüm olmadığı için, oraya yazılan mesajlar; "mesaj kasmak" gibi görünüyor. Geri dönmüşsünüz, tekrardan hoş geldiniz :D

@Tokiler bazen 5 yıllık üyeden haklısınız efenim...
Az önceki konumda "siz gibi zeki bir üye" derken ironi mi yaptınız? ☹

Az önceki konumda "siz gibi zeki bir üye" derken ironi mi yaptınız? ☹
Hayır, siz gerçekten zeki buluyorum. Sadece kanınız biraz hızlı sanırım, insanların düşünceleri sizi çok ilgilendiriyor gibi, bence.
@Blacksidemre evet, Süper Moderatör imiş bir de.

Hayır, siz gerçekten zeki buluyorum. Sadece kanınız biraz hızlı sanırım, insanların düşünceleri sizi çok ilgilendiriyor gibi, bence.
@Blacksidemre evet, Süper Moderatör imiş bir de.
Düşünce konusunda haklısınız. Bir kısımda tabii. Benim dinime Bedevi dini diyen kişi tabii ki ilgilendiriyor. Karışmama gerekiyor. Çoğunlukla haklısınız. Bu arada teşekkür ederim😍

@sanestuzcu Seni kastetmiş arkadaş.
d.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı