Kullanılabilir RAM ne demek?

loreneray

Decapat
Daha fazla  
Etrafını çizdiğim yerdeki Kullanılabilir 8,3 yazan şey nedir? Bu soruyu 16 GB RAM'im olduğu için soruyorum. Burada bir sorun mu var? Yani RAM'lerden biri çalışmıyor gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fotoğraf atmadiniz galiba. Cihaz yük altında ise böyle olabilir. Zaten birazını işletim sistemi için ayırıyor, birkaç uygulama da açıksa normal, açık değilse anormal.

Etrafını çizdiğim yerdeki kullanılabilir 8,3 yazan şey nedir? Bu soruyu 16 GB RAM'im olduğu için soruyorum. Burada bir sorun mu var? Yani RAM'lerden biri çalışmıyor gibi.

Kullanılabilir RAM = boşta olan RAM'dir.
Boşta duran RAM, kısaca kullanabileceğin RAM.
Yani oyun açtığın zaman o RAM'i kullanırsın, çünkü o musait konumdadır.

Kullanılabilir RAM = boşta olan RAM'dir.
Boşta duran RAM, kısaca kullanabileceğin RAM.
Yani oyun açtığın zaman o RAM'i kullanırsın, çünkü o musait konumdadır.
Aslında konuyu atarken resimde atmıştım da. O sırada Valorant açıktı benimde görev yöneticisine giriyim demiştim ve orda 8,3 Kullanılabilir RAM yazıyordu ben Valorantın açık olduğunu unuttuğumdan bir konu açayımda sorayım demiştim. Konuyu paylaştıktan sonra farkettim meğersem yarısını oyun yiyormuş. Sonra konuyu sildim ama silinmemiş. Kusura bakmayın.

Aslında konuyu atarken resimde atmıştım da. O sırada Valorant açıktı benim de görev yöneticisine gireyim demiştim ve orada 8,3 kullanılabilir RAM yazıyordu ben Valorant'ın açık olduğunu unuttuğumdan bir konu açayımda sorayım demiştim. Konuyu paylaştıktan sonra fark ettim meğerse yarısını oyun yiyormuş. Sonra konuyu sildim ama silinmemiş. Kusura bakmayın.

Sorun değil dert etmeyin.
"Konu kapansın" diyerek konuyu kapatabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı