Kullanılan RAM'in frekansını bulma

Phantomxforce

Decapat
Öncelikle merhaba, bilgisayarıma RAM takviyesi yapmak istiyorum ancak bunun için kullandığım RAM'in MHz değerini öğrenmem gerekiyor. Komut sisteminde (CMD) 1333 gösteriyor ancak kasayı açıp kullandığım RAM'in üzerine baktığımda 1600 (sadece sayı yanında MHz yok) yazıyor. Ben yeni RAM alırken hangi değere dikkat etmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
CPU-Z adlı programı indirirseniz ordan doğru frekansı görürsünüz.

Yüksek ihtimalle anakartınız 1333 MHz'ye kadar destekliyordur. Ama CMD'de tam olarak her şeyi ile göstermesi gerek diye biliyorum. Siz arkadaşın söylediği"CPU-Z" ile bakın buraya atın.

CPU-Z adlı programdaki yazan MHz değerini iki katıyla çarpın.

Orasını bilemem ama 1333 MHz'li bir RAM almanız daha uygun olacaktır belki RAM'iniz 1600 dür ancak anakartınız Maksimum 1333 MHz destekliyor olabilir.

Orasını bilemem ama 1333 MHz'li bir RAM almanız daha uygun olacaktır belki RAM'iniz 1600 dür ancak anakartınız maksimum 1333 MHz destekliyor olabilir.

Ben de öyle düşündüm, anakartım 1333MHz destekliyor ancak şu an kullandığım RAM 1600, dediğiniz gibi 1333MHz'li bir RAM almam daha sağlıklı olacaktır, yardımınız için teşekkürler.

Ben de öyle düşündüm, anakartım 1333MHz destekliyor ancak şu an kullandığım RAM 1600, dediğiniz gibi 1333MHz'li bir RAM almam daha sağlıklı olacaktır, yardımınız için teşekkürler.

Hocam var olan RAM'in aynısından alın. Başka marka veya başka MHz'de RAM alırsanız, yüksek ihtimalle çalışmayacaktır. Şansa bırakmayın, olan paranıza olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı