Kullanılmayacak laptop nasıl muhafaza edilir?

Laptopuma 2 yıl boyunca dokunamayacağım. Böyle durumlarda yapılması gereken özel bir şey var mı? Kutuya koyup kaldırsam 2 yıl sonra bıraktığım günkü gibi bulur muyum?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kapalı bir kutunun içerisine koymanız yeterli. Tozlanmasını engellemek için bir naylon ile de sarılabilir. İmkanınız olur ise bataryasını arada bir doldur-boşalt yapın. Kullanılmayan süre boyunca tam dolu şekilde muhafaza edilmesi öneriliyor, o şekilde yazılmış.

Bu konuda en çok dikkat etmen gereken şey nemdir. Nem bütün elektronik aletlerin düşmanıdır. İster kutuya koy sakla ister poşete koy as fark etmez. İster sıcak ortamda dursun ister soğuk ortamda isterse tozlu ortamda fark etmez. Öyle kutusuna koyayım koltuk altına atayım dersen ki bu ortamlar kış aylarında en çok neme maruz kalan yerlerdir. Kutusundaki ufacık delikten nem kapabilir. Onu nemden koruda gerisi önemli değildir. Birde pili kapalı kaldığı sürelerde ne kadar zamanda boşalıyorsa, o süre dolduğunda tekrar doldurman gerekiyor. Yoksa uzun süre boş bekleyen pil cesede döner.

Kapalı bir kutunun içerisine koymanız yeterli. Tozlanmasını engellemek için bir naylon ile de sarılabilir. İmkanınız olur ise bataryasını arada bir doldur-boşalt yapın. Kullanılmayan süre boyunca tam dolu şekilde muhafaza edilmesi öneriliyor, o şekilde yazılmış.
Bu konuda en çok dikkat etmen gereken şey nemdir. Nem bütün elektronik aletlerin düşmanıdır. İster kutuya koy sakla ister poşete koy as fark etmez. İster sıcak ortamda dursun ister soğuk ortamda isterse tozlu ortamda fark etmez. Öyle kutusuna koyayım koltuk altına atayım dersen ki bu ortamlar kış aylarında en çok neme maruz kalan yerlerdir. Kutusundaki ufacık delikten nem kapabilir. Onu nemden koruda gerisi önemli değildir. Bir de pili kapalı kaldığı sürelerde ne kadar zamanda boşalıyorsa, o süre dolduğunda tekrar doldurman gerekiyor. Yoksa uzun süre boş bekleyen pil cese de döner.

Teşekkür ederim yorumlarınız için, ama batarya için araştırma yaptım ama pek bir bilgiye ulaşamadım. Doldur boşalt nedir? Biraz daha açar mısınız tam olarak ne yapmalıyım?

Teşekkür ederim yorumlarınız için, ama batarya için araştırma yaptım ama pek bir bilgiye ulaşamadım. Doldur boşalt nedir? Biraz daha açar mısınız tam olarak ne yapmalıyım?

Yani batarya (laptop) kullanılırsa arada bir iyi olur. Kullanılıp tekrar doldurulması.

Yeni bilgisayarımı bazı sebeplerden dolayı fazla kullanamıyorum. Kullanmadığım zamanlar bilgisayarı bez poşete koyup çantama yerleştiriyorum. Çantanın içerisinde tozlanmıyor pek. Arada bir çalıştırıp ısıtıyorum işlemciyi. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı