Kur artınca zam oluyor ama düşünce fiyatlar aynı

theFaceless

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Budapeşte
Son zamanlarda dikkatle bakıyorum ve hep aynı olay oluyor. Dolar bugün 5 kuruş artsa 2 gün sonra fiyatlar artıyor. Sebebi neymiş tüm bileşenler dolar kuru üzerinden geliyormuş. Gören de 10'ar adet alıyorlar sanacak ekran kartlarını. Dolar 15 kuruş düşüyor fakat aradan günler geçiyor hiçbir değişiklik olmuyor. Madem dolar kuru üzerinden bu işler neden gözle görülür bir gerileme olduğunda fiyatlar düşmüyor?

Son zamanlarda dikkatle bakıyorum ve hep aynı olay oluyor. Dolar bugün 5 kuruş artsa 2 gün sonra fiyatlar artıyor. Sebebi neymiş tüm bileşenler dolar kuru üzerinden geliyormuş. Gören de 10'ar adet alıyorlar sanacak ekran kartlarını. Dolar 15 kuruş düşüyor fakat aradan günler geçiyor hiçbir değişiklik olmuyor. Madem dolar kuru üzerinden bu işler neden gözle görülür bir gerileme olduğunda fiyatlar düşmüyor?
Türkiye'nin en büyük geliri vergiler. Verdiğin verginin beşte biri ile borçlar ödeniyor. O yüzden indirim falan olmaz. Hatta neye talep varsa o zamlanmaya devam eder.

Türkiye'ye hoş geldin kardeşim. Fakat ben hiç 15 kuruş düşme hatırlamıyorum son zamanla

Türkiye'ye hoş geldin kardeşim. Fakat ben hiç 15 kuruş düşme hatırlamıyorum son zamanlarda.
Geçtiğimiz yılda da benzer olaylar çok oldu bu yıl içinde mesela örnek olarak mayıs ayında 7,20 seviyelerindeydi haziran ayında 6,70'lere düşmüştü. bu ay içine bakarsak 7,94'lerden bugünün kuruna göre 7,82'ye düşüş oldu 12 kuruş gibi bir düşüş. Yarın TCMB faiz kararını açıkladıktan sonra 7,80'in altına inecek gibi de duruyor.

Geri
Yukarı