Kural 60 gerekli mi?

saliholoji

Hectopat
Yer
Mersin
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Geliştirme Uzmanlığı, Proje Genel Koordinatörlüğü
Merhaba,

Bugün imzamda Instagram adresim olduğu için Kural 60 ihlali ile uyarı almışım. Bu forumda herhangi bir kâr amacı gütmeden yardım ediyor herkes birbirine. Bunun sonucunda yazılan makaleler girilen bloglar ve blog girdileri dolayısıyla birisine sempati beslediğimde, onu takip etmek istediğimde, arkadaş olmak istediğimde ya da bir şekilde iletişim kurmak istediğimde onun bilgilerini almam gerekiyor. Nasıl Recep Baltaş tüm sosyal medya bilgilerini koyabiliyorsa bence bizim de bir farkımız olmamalı, sonuçta hepimiz aynı amaca hizmet ediyoruz öyle değil mi?

Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.

Şu amaçla olabilir:
İnsanlar onu görünce belki özel olarak konu danışmak isteyebilir o da bu sorunun çözümünden daha sonra gelip bakacak birinin faydalanmasını engeller. Ama Technopat'ta konu açarsa sonradan gelen bir kişi kolay bir şekilde yararlanabilir çözümden.
Özel mesajlar yoluyla yardım isteyen çok fazla kişi olduğundan ve olacağından sitedeki trafik ve bilgi akışı azalır. Tek sebebi bu.

Arkadaş sosyal hesap eklemenin yasak olmasının saçma olduğunu söylemiş sitedeki özel mesajın değil.

Forumun gerçek bir sosyal platform olması için çok fazla eksiğinin olduğunu düşünüyorum, bilgi akışı azalacaksa örneğin, Recep Baltaş'ta sosyal medya hesabı olması onun sosyal medyadan gelecek olan sorulara cevap vermediği için sorun teşkil etmeyecek mi? Ben asla kimseyi zan altında bırakmak ya da başka bir amaçla isim vermiyorum tek sebebi örnek vererek soru sormam umarım yanlış anlaşılmaz.

Arkadaş sosyal hesap eklemenin yasak olmasının saçma olduğunu söylemiş sitedeki özel mesajın değil.

Tamam, yine de haklı mesaj sahibi. Özel iletişim adresi olunca özelden yardımlaşıyorlar ve Sosyal'de sorunlar çözülmüyor. Sorunlar Sosyal'de çözülmeyince de diğer insanlar faydalanamıyor. Burada yapılan her şeyin uzun uzadıya düşünülmüş bir sebebi var emin olun.

Tamam yine de haklı mesaj sahibi. Özel iletişim adresi olunca özelden yardımlaşıyorlar ve Sosyal'de sorunlar çözülmüyor. Sorunlar Sosyal'de çözülmeyince de diğer insanlar faydalanamıyor. Burada yapılan her şeyin uzun uzadıya düşünülmüş bir sebebi var emin olun.
Bunu söyledim zaten buradaki mesajda.
Şu amaçla olabilir:
İnsanlar onu görünce belki özel olarak konu danışmak isteyebilir o da bu sorunun çözümünden daha sonra gelip bakacak birinin faydalanmasını engeller. Ama Technopat'ta konu açarsa sonradan gelen bir kişi kolay bir şekilde yararlanabilir çözümden.

Şöyle yaparak bir çözüm bulayım mı o zaman; bir tane alım satım ilanı açayım ilana bir ürünü gereksiz pahalı koyayım ve ilanın açıklamasına telefon numara kadar her türlü bilgi ekleyeyim ve imza bölümüne de o ilanı ekleyeyim, forum üzerinden sosyal medya hesaplarımı paylaşmış oldum şimdi :) Bu bir açık mı, yoksa legal bir yol mu?

Tabii ki böyle bir şey yapmam ama neden olmasın?

Bu sanırım beğeni kasma çeteleri oluştuğu zaman alınmış bir karardı. :) Discord grubu kurup beğeni kasanlar vardı.
Sosyalliğin oldu her yerde popülerlik olmalı böyle durumlara şaşırmıyorum, işin garip yani instagramda sadece 13 takipçim var özel profillerimi herkese açan birisi değilim zamanında imzama eklemişim şimdi uyarı alınca fark ettim durumu ve şaşırdım garip geldi.

Şöyle yaparak bir çözüm bulayım mı o zaman; bir tane alım satım ilanı açayım ilana bir ürünü gereksiz pahalı koyayım ve ilanın açıklamasına telefon numara kadar her türlü bilgi ekleyeyim ve imza bölümüne de o ilanı ekleyeyim, forum üzerinden sosyal medya hesaplarımı paylaşmış oldum şimdi :) Bu bir açık mı, yoksa legal bir yol mu?

Tabii ki böyle bir şey yapmam ama neden olmasın?
İnsanlar senin sosyal medya hesabının o konuda olduğunu bilmeyecekleri için o konuya girmezler.

Geri
Yukarı