Kural 60'ın mantıksız yönü

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
115
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Şimdi konuşacaklarım, yukarıdakilerden tamamen bağımsız bir konudur.

Gelin biraz Kural 60 hakkında konuşalım. O kuralın gelmesinin sebebini açıklamaya gerek yok ama bilmeyenler için kısaca açıklayayım. Sosyal'deki gruplaşmayı önlemek ve bilgin üyelerin özel adreslerinden onlarla iletişime geçen üyelerin sorunlarını bireysel çözüp bencilce davranmasını önlemek.

Ama bilin bakalım bu kuralı delenler kim? Tabii ki de Technopat'ın ta kendisi. Technopat'ın Steam grubu evet, moderatörler tarafından yönetildiği için düzgün bir ortam olabilir ancak Technopat'ı kullanan forum üyeleri oraya girip istediği forum üyesiyle konuşabiliyor, istediğini ekleyip tanışabiliyor, istediğinden de özelden yardım alabilme imkanına sahip oluyor. Ee hani Kural 60 nerede? Technopat kendi kuralını kendisi çiğniyor? Az önce gruplaşma yok demiştik? Gruplaşmanın önünü kesemezsiniz, gruplaşmak isteyen sizin Youtube videolarınızın altında bile birbirini bulur gruplaşır.

1614777560868.png

1614777575904.png

En azından Technopat Steam grubunu kapatın da ''Kural 60'' ile çelişmeyin, kapatmayacaksanız da ''Kural 60''ı kaldırın bari, ikisi birden varken komik duruyor.

"Steam" kategorisinde de konu paylaştım Steam linkimi koyup. O konu da onaylandı. Ee, Kural 60 yine patladı. "Steam" kategorisine insanlar Steam linkini koyuyor ve o konular onaylanıyor. Onaylanmalı zaten, onaylanmayacaksa bu kategori niye var zaten? Kural 60'ın varlığı bu kategoriyi de çeliştiriyor. Sadece o gün bana 12 arkadaşlık isteği geldi Technopat Sosyal'den. Ben konunun açılmayacağını düşünmüştüm Kural 60 gereği, ama açıldı. Enteresan yani.

Kural 60, forumda uygulanması neredeyse imkansız bir kural. Sürprizbozan içinde Discord, Steam linkleri havada uçuşuyor, siz tabii her konuda bulunmuyorsunuz, 2-3 dakikalık sürprizbozan içerisine Discord veya Steam linki sıkıştırıyorlar sonra siliyorlar. Hiçbir şey yokmuş gibi devam ediliyor ama gruplaşan gruplaşıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı