Kural 6'yı çiğneyerek mesaj sayısını arttırmayı marifet sanan kişiler

wanetage

Kilopat
Katılım
30 Mart 2020
Mesajlar
3.365
Makaleler
14
Çözümler
189
Yer
Sakarya
Başlıkta da belirttiğim gibi, son zamanlarda bunu yapan kişiler çoğalmaya başladı. Bilmeyenler için kural 6 neymiş, yazayım.
  • Konu altına var olan bir mesajı tekrar yazmak yerine "Beğen" butonunu kullanın.
Bu kurala forumun çok büyük bir kısmının uymadığı bariz belli. Hadi aynı anda aynı şeyi yazabilirsiniz, bu istisna. Ama konuya gelen cevapların üstünden yarım saat, 1 saat geçmiş. Hatta 2-3 gün geçmiş. Birisi geliyor, daha önce 10 kere verilmiş aynı cevabın, önerinin aynısını yazıyor. Moderasyon ekibi de buna son zamanlarda daha çok göz yumuyor. Arkadaşlar, bu kurala uyun. Konu sahibi yarım akıllı değilse 10 kere verilmiş aynı cevabı anlar, üstüne 1 kere daha aynı şeyi yazmak size boş +1 mesajdan başka bir şey kazandırmaz. Yeni üye olmuş konu sahibinin tepkisi de şu olur: ''Bu ne böyle, papağan gibi 15 kere aynı söylemişler.'' Moderasyon ekibinin de bu hususta daha katı olmasını isterdim.

Uzun zamandır gözlemlediğim bir şeydi, konusunu şimdi açayım dedim.
 

Little Cat

Megapat
Katılım
11 Mayıs 2020
Mesajlar
13.688
Makaleler
49
Çözümler
87
Yer
30.10.2017-∞

LOTR Manyağı

Hectopat
Katılım
6 Ağustos 2021
Mesajlar
2.106
Çözümler
52
Yer
Bilgi İşlem Sorumlusu
Moderasyon ekibi bekçi misali her konuyu tek tek gezmiyor. Kendilerinin dediğine göre raporlanmış mesaj haliyle konuya bakıyorlar.

Göz yumulduğunu sanmıyorum. Sonuçta ban makinası bu arkadaşlar 🤣
Yediğim banlar buradan köye yol olur. Görürlerse affetmiyorlar.
 
KS
KS
wanetage

wanetage

Kilopat
Katılım
30 Mart 2020
Mesajlar
3.365
Makaleler
14
Çözümler
189
Yer
Sakarya
Emin misin? Kural 6'dan 3 kez uyarı aldım. Ya da sadece bana karşı mı böyleler, bilemiyorum.

Emin misin derken görüp denk geldiklerinde gerekli işlemi uyguluyorlardır, ona bir şey demiyorum. Göz yumuyorlar dememin sebebi son zamanlarda bunu çok daha fazla görmem. O zaman yeterince rapor gelmiyordur bunun hakkında, moderasyon da bu kural çok ihlal edildiği için süreç yavaş ilerliyordur diyelim. Daha çok bunu yapan kişileri vurguladım metinde.

Bir de isim vermeden söyleyeyim, bu kuralı dibine kadar çiğneyip ''3.000 mesaj oldum, 5.000 mesaj oldum.'' diye profil mesajlarında kutlayanlar var. Onlar ayrı bir kafa zaten.
 

Yeni konular

Yukarı