Kurallar hakkında düşünceleriniz nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Do6uk4n

Hectopat
Yer
Nazilli
Daha fazla  
Meslek
Counter Terrorist
Ben şöyle düşünüyorum: İnsanlar genellikle buraya yardım etmek için ve yardım almak için geliyor. Bu kadar katı kurallara gerek yok. Buraya ilk defa gelen birinin gözünden bakın. Yardım istiyorsun konu açıyorsun ve konuyu uzun anlatmaktan 1 saat banlanıyorsun.
Ben olsam bir daha bu siteye girmezdim ama ilk konumda ban yemedim :D

İlk ban için bekleme süresi yok. Uyarı olarak atılıyor. O banı yedikten sonra da kuralları okuyup uysunlar bir zahmet.
Hocam ben bir ara cümlemi fazla uzattım diye ban yemiştim. İki kısa cümle kurmalıymışım bir uzun cümle kurmuşum. Yani gerçekten biraz abartılı bu forumun ceza anlayışı.

Ben şöyle düşünüyorum: İnsanlar genellikle buraya yardım etmek için ve yardım almak için geliyor. Bu kadar katı kurallara gerek yok. Buraya ilk defa gelen birinin gözünden bakın. Yardım istiyorsun konu açıyorsun ve konuyu uzun anlatmaktan 1 saat banlanıyorsun.
Ben olsam bir daha bu siteye girmezdim ama ilk konumda ban yemedim :D
Ya açıkcası bu site sayesinde imla kurallarına daha dikkat ederek yazdığımı düşünüyorum. İlk konuda hata yaptı diye ban atmak saçma olurdu ama öyle değilmiş.

Kurallar katı değil de, cezalar katı demek daha doğru olabilir herhalde.
Kendi anadilini doğru düzgün yazacaksın altı üstü. Katısı nerede bunun? Zaten geri kalan kurallar basit, gayet anlaşılabilir kurallar. Sık sık hatası yapılacak şeyler değil. Daha önce hiç mesajı uzatmaktan uyarı bile almadım. Açıkçası genel olarak çoğu mesajım da uzun, açıklayacı mesajlar oluyor.

Kurallar katı değil de, cezalar katı demek daha doğru olabilir herhalde.
Kendi anadilini doğru düzgün yazacaksın altı üstü. Katısı nerede bunun? Zaten geri kalan kurallar basit, gayet anlaşılabilir kurallar. Sık sık hatası yapılacak şeyler değil. Daha önce hiç mesajı uzatmaktan uyarı bile almadım. Açıkçası genel olarak çoğu mesajım da uzun, açıklayacı mesajlar oluyor.

Demek ki bu cezadan nasiplenen ben varım sadece.

1630052707054.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı