Kurban derilerini neden THY ve THK'ye bağışlayın diyorlar?

tSli

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Pyungmo Bölgesi
Çok uzun yıllardan beri duyuyorum. Büyükler aralarında konuşuyordu. Sahi, neden bağışlanıyor deriler? Ne amaca hizmet kullanılıyor? Havacı arkadaşları etiketkeyebilir misiniz rica etsem?
@Jira

Son düzenleyen: Moderatör:

Jira

Zettapat
Makaleler
19
Yer
Boeing 777
Paralar ile THK geliştiriliyor. Kazanılan paranın da belli bir kısmını THK alıyor, kalanı Çocuk Esirgeme gibi bazı kurumlarla paylaşılıyor. Ayrıca bu gelirden devlete vergi ödeniyor.

TSK'ya gittiğini ben duymadım hiç. Ya ben bilmiyorum ya da yanlış bilgi. THK'dır o.

El Hesap

Centipat
THK ya da TSK'dır o. Askerlere ve orduya yardım etmek amacıyla.

Deriler değerlidir.
Paralar ile THK geliştiriliyor. Kazanılan paranın da belli bir kısmını THK alıyor, kalanı Çocuk Esirgeme gibi bazı kurumlarla paylaşılıyor. Ayrıca bu gelirden devlete vergi ödeniyor.

TSK'ya gittiğini ben duymadım hiç. Ya ben bilmiyorum ya da yanlış bilgi. THK'dır o.
Evet hocam. Hatta deri mühendisliği bile var. Hem de rağbet görüyor(küresel olarak). Ama Türkiye'de pek bilinmiyor. Az önce izlediğim eğitim videosunda gördüm. Rağbet görmesi için burs falan veriyorlarmış vs.

karuB_official

Centipat
Yer
İmzamdaki arkadaşın Instagram profili
THK ve TSK'ya gidiyor. Deri değerli bir şey ne de olsa. Satlıp devlet hazinesine, büyük ihtimalle de savunma bütçesine gidiyor. Orasını bilemem. Biz de bir ara kurbanda kestiğimiz derileri THK'ya bağışlıyorduk. Son senelerde genelde kurbanı bağışladığımızdan o işi yapmıyoruz artık. En son deriyi bağışladığımız kurban kesilmeden önce üzerime doğru koştu. Allah'tan beni uçurmadı.

painkiller

Gigapat
Makaleler
7
Yer
İstanbul
Bağışlanan kurban derileri gelir sağlıyor firmaya. Çünkü o derileri satıyorlar çeşitli sektörlere. Bu sayede bağışlanan kurum maddi bir gelir elde ediyor.

En çok THK ve LÖSEV’e bağışlanıyor sanırım kurban derileri. Ama THY’ye hiç duymadım. TSK dediğin de Mehmetçik Vakfı olabilir belki. Onlar da kabul ediyordu galiba.

Yukarı