Kurban kesiyorken ne hissediyorsunuz?

Allah'ın emri diyerek nasıl can alıyorsunuz anlamıyorum. Kendiniz de biliyorsunuz bunun acımasızlık, canilik olduğunu. Az sorgulasanız bir yaratıcı bir canlıdan nasıl başka canlıların canını almasını istiyor diye?

Hocam bence silin linç yiyebilirsiniz dikkatli olun derim bir de insanların dinine karışmasanız güzel olur.
Rahatsız oluyorsanız konudan çıkabilirsiniz.

Allah'ın emri diyerek nasıl can alıyorsunuz anlamıyorum. Kendiniz de biliyorsunuz bunun acımasızlık, canilik olduğunu. Az sorgulasanız bir yaratıcı bir canlıdan nasıl başka canlıların canını almasını istiyor diye?
Konuyu dönüp dolaştırıp dine getiren klasik vatandaş.

Niye sileyim bir kaç dinci zihniyet beni eleştirecek diye.
Eleştirmek mi sadece? İnsanların inandığı dini aşağlıyorsun. Ve bu konuyu nasıl dine bağladın yani kurban keserken ne hissediyorsunuz demiş kurban kesmek saçma mı dememiş ki dese bile dediğin bambaşka.

Kurban kesmenin olayını bilsen bu yorumu yazmazdın. Bu gelenek haline gelmiş bir şey. Ve bazı canlılar vardır ( hayvanlar ) insanlar onlardan beslenme ihtiyacını karşılasın diye varlardır. Örneğin inek, balık, koyun vs. Bu canlılar beslenme ihtiyacını önemli ölçüde karşıladıkları için insanların bu canlıların etinden faydalanması gayet normal bir şey.

Edit: Fazla komik olduğunu düşünüyorsan, komik olan kısmını belirt de birlikte gülelim.

Bu konunun açılma amacı dini tartışma yapmak değil, o tartışmaya girsek çıkamayız, ayrı mesele. Uzatmayalım o yüzden.
Niye sileyim birkaç dinci zihniyet beni eleştirecek diye.
Şu mesajınızı görmeden önce her şey daha güzeldi. "Dinci zihniyet" kadar hoşgörüsüz bir kelime var mı bilmiyorum. Günlük hayatta yediğin etler gökten inmiyor bu arada, haberin olsun.

Herkes için daha iyi olur sanırım.

İnsan üzülüyor ister istemez ama sonuçta ibadet, ve kavurma. : )

Yeni konular

Geri
Yukarı