Kurban kesiyorken ne hissediyorsunuz?

Hocam Müslüman olmayan Müslüman olmayana saygı göstermez ise açıkcası ben de göstermem güzelce konu açılmış kurban kesilirken ne hissediyorsunuz diye kötü hissediyorum veya bir şey hissetmiyorum veyahutta iyi hissediyorum diyebilir işin içine dini katınca bu şekilde oldu. Saygı gösterene saygı duyulur.
Kesinlikle katılıyorum, haklısınız.

Yılbaşında hindiyi gömer, haftada bir Nusret'te antrikotu hamuduyla götürür; ama kurbana geldi mi "bir din nasıl böyle vahşice bir şey yapabilir" diye duyar kasar. O duyarı gidin canlı canlı haşlanan ıstakozlara kasın. Öldürülüp pişirilirse zehir saldığı için canlı canlı haşlanıyor.

Şöyle soğanlı biberli domatesli kavurmalı yumurta olsa da yesek...

Yılbaşında hindiyi gömer, haftada bir Nusret'te antrikotu hamuduyla götürür; ama kurbana geldi mi "bir din nasıl böyle vahşice bir şey yapabilir" diye duyar kasar. O duyarı gidin canlı canlı haşlanan ıstakozlara kasın. Öldürülüp pişirilirse zehir saldığı için canlı canlı haşlanıyor.

Şöyle soğanlı biberli domatesli kavurmalı yumurta olsa da yesek...
Son cümle, canım çekti gerçekten.

Eti iyi hoş güzel'de, akrabalarla kesiyoruz genellikle, kesilene kadar başındayız. Kesildikten sonra kuzenler'le eğlenmeye çıkıyoruz. En sıkıcı noktası ise, eve geldiğimizde evdekiler, kıyma olarak ayırdığı kemik veya etleri kasaba götürmemi istiyorlar, o zaman kötü oluyorum :)

Yeni konular

Geri
Yukarı