Kurmaca tutanak tutmanın bir cezası var mı ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
Arkadaşlar bugün önümdeki araç ani firen yapınca arkadaki arkadaş bana çarptı. Bizim arabada 100 liralık ufak bir masraf varken diğer arkadaşın ön taraf dağıldı.

Ehliyetsiz olduğum için 3000 lira direkt olarak ceza gelecekti, arabaların masrafı falan ne olur bilmiyordum.
Büyüklerimiz geldi ve tutanağı kurmaca bir şekildi tuttu.

Sözde babam kullanıyorken park halindeki araca görmeyip çarptı şeklinde. Doğa olarak ben 3 bin liradan, arabalar da masraftan kurtulmuş oldu.
Bizim 100 liralık tampon masrafını zorla verdiler zaten :)

Yani günün sonunda nasıl oldu da 100 lira kar ile ayrıldık anlamadım.

Hayatını tehlikeye attığının farkında değilsin. 2 sene daha bekle ehliyet alınca kullanmaya başla.

Hayatını tehlikeye attığının farkında değilsin. 2 sene daha bekle ehliyet alınca kullanmaya başla.

Ehliyeti alıp daha kötü kullanan insanlar var. Ayrıca kurmaca tutanak tutmanın cezası tabi ki de var. Anlaşılırsa.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ehliyetsiz çıkmayın deyince karşı çıkıyorsunuz bana bir şey olmaz diyerek. Kazanın ne zaman nereden geleceği belli olmuyormuş değil mi?

Ya yapacak hiçbir şeyim yoktu valla. Ayrıca adam 1-2 saniye sonra vurdu. Kesinlikle ama kesinlikle hatalı kişi oydu.
Oradaki bütün esnaf dedi zaten, çocukta hata yok, hata sende diye.

Ehliyetim olmadığı için bir şey diyemedim haliyle. Arabayı çok fazla yıkıyoruz, buna rağmen bir cenabetlik çıkıyor sürekli.
İşin içinden zararsız kurtulduğuma şükrediyorum. Direksiyon setinin yolu gözüktü bana.

Olayı bırakalım da, anlaşılma ihtimali var mı ? Yani öyle bir kurguladılar ki ben bile inandım şahsen :D Sanarsın ki 40 yıllık yönetmenler.
Birde şunu merak ediyorum. Oradaki arkadaş kurmaca tutanağı kabul etmeyip, gerçekleri olduğu gibi yazsaydı ne olurdu ?
Arabaların parasını ne olurdu ? Ben ne kadar ceza yerdim ? 1,5 mu yoksa 3 mü ?

- - - Güncellendi - - -

Ehliyetsiz çıkmayın deyince karşı çıkıyorsunuz bana bir şey olmaz diyerek. Kazanın ne zaman nereden geleceği belli olmuyormuş değil mi?
Valla doğru diyorsunuz, öndeki araba gitsin diye beklerken arkadan birden bire gümbürtü gelebiliyor.
Şunun şurasında 1,2 senem kaldı 18 yaşıma. Bir daha pek sanmıyorum trafiğe çıkacağımı.

Karşı taraftaki hasar bizde olsa üzülürdüm valla, araba bu yani pahalı bir şey.

Anlaşamasaydınız basar giderdin, hiç bir şey iddia edemezdi.
Zaten arkadan çarpmış, benim arabamda hasar yoktu durmadım dersin, maddi hasarlı kazalarda olay yeri terkedilebilir.

Bizim arkadaş 3-4 ay önce yedi cezayı. 1.5 sana 1.5 ruhsat sahibine yazarlar.

Yahu :D Benim de araba sevdam var ama hiç çıkarmıyorum veya sürmüyorum :D. İstanbulu'da bilirim ama Çorlu daha bir fena trafik yönünden. Kaza olmasından da korkmuyorum ama nedense sürmüyorum fazla arabayı. Ehliyeti alsamda sürmem her halde.

- - - Güncellendi - - -

Evde dur biraz. Kız arkadaş bul, dolaş bir şeyler yap. Arabasız yap ama bunları.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı