Kurt öldürmek yasal mı?

zaynıl

Hectopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar Instagram'da gezinirken bir hesap gördüm burada paylaşılması doğru mu bilmiyorum. Bir çoban galiba son hikayesinde seni bir bulsam gibi bir hikaye atmış galiba kurt. Elinde de tüfek var kurtu görse vuracak. Bunu şikayet edilir mi? Bunun bir cezası yok mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam arkadaşlar Instagram'da gezinirken bir hesap gördüm burada paylaşılması doğru mu bilmiyorum. Bir çoban galiba son hikayesinde seni bir bulsam gibi bir hikaye atmış galiba kurt. Elinde de tüfek var kurtu görse vuracak. Bunu şikayet edilir mi? Bunun bir cezası yok mu?

Hayır hocam o çoban sürüsünü korumakla yükümlü. Siz onu av yapsaydı şikayet edebilirdiniz.

Çoban olduğunu sen söylüyorsun. Adam sürüyü korumak için yapıyor. Keyfinden değil.

Kurt Türklerin milli hayvanıdır. Öldürülmesi kesinlikle yasaktır. Çobana söyleyin, ayağını denk alsın.

Herhangi bir sorun teşkil etmez. Sonuç olarak sürüye saldıran bir kurt olduğu için bu durumda haklı taraf çobandır.

Son düzenleme:
Bir çoban galiba son hikayesinde seni bir bulsam gibi bir hikaye atmış galiba kurt. Elinde de tüfek var kurtu görse vuracak.

Azıcık mantıklı düşünürseniz bulması gereken şeyi daha önce gördüğünü anlardınız.
Sürüyü korumak için öldürebilirsiniz. Ama keyfi öldürmeyin. Hem başınız ağırabilir hem de günah işlersiniz.

Hocam av günah değilki.O zaman niye kurban kesiyoruz.Niye adak adıyoruz.

Geri
Yukarı