Kurulu akvaryuma karides ekleme

Tekinogluu

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Serbest
Selam, bu akvaryum işine yeni başladım benim 20 litrelik bir akvaryumum var içinde 2 neon tetra, 1 çöpçü balığı, 1 beta 1 tane de cüce vatoz var.
Zeminde siyah taneli kum kullanıyorum yakın zamanda içine birkaç tür bitki ekleyeceğim bitkiler yetiştikten sonra 2-4 tane karides eklemeyi düşünüyorum, bir zararı olur mu veya önerebileceğiniz şeyler var mıdır? Şimdiden teşekkürler.

1-Beta alışık beta değil ise diğer balıkla beslenmez. Aksi takdirde diğer balıklara saldırır (özellikle neon tetralara)
2-Çöpçü ve neon tetra balıkları sürü balıklarıdır en az 3 tane ile beslenmesi gerekir.
3-Karides eklerseniz betalar karideslere saldırır.

Beta agresif bir balıktır. Betayı tek olacağı bir akvaryuma transfer edin. Veya başka bir balık ile değişin.

Selam, bu akvaryum işine yeni başladım benim 20 litrelik bir akvaryumum var içinde 2 neon tetra, 1 çöpçü balığı, 1 beta 1 tane de cüce vatoz var.
Zeminde siyah taneli kum kullanıyorum yakın zamanda içine birkaç tür bitki ekleyeceğim bitkiler yetiştikten sonra 2-4 tane karides eklemeyi düşünüyorum, bir zararı olur mu veya önerebileceğiniz şeyler var mıdır? Şimdiden teşekkürler.

Karidesin türüne göre değişebilir hocam kiraz karidesi çok dikkat çekerken hayalet karides dikkat çekmez.

Beta agresif bir balıktır. Betayı tek olacağı bir akvaryuma transfer edin. Veya başka bir balık ile değişin.

Betayı fanusa aktarabilirim.

Karidesin türüne göre değişebilir hocam kiraz karidesi çok dikkat çekerken hayalet karides dikkat çekmez.

Kiraz karides istiyorum fakat bir sorun olur mu ondan emin olamadım.

1-beta alışık beta değil ise diğer balıkla beslenmez. Aksi takdirde diğer balıklara saldırır (özellikle neon tetralara)
2-çöpçü ve neon tetra balıkları sürü balıklarıdır en az 3 tane ile beslenmesi gerekir.
3-karides eklerseniz betalar karideslere saldırır.

Karides alırsam betayı fanusa aktarabilirim (şu ana kadar hiç saldırmadı beta diğerlerine)

Karides alırsam betayı fanusa aktarabilirim (şu ana kadar hiç saldırmadı beta diğerlerine)
Fanusta bakacaksan hiç bakma. 1 tane çöpçü bir tane neon tetra ekle betayı çıkar ama kesinlikle

Sen görmediğinde saldırıyor olabilir dikkat et.

Akvaryumda beta varken karides olmaz. Betayı fanusa koymanız doğru değil, fanus balıklara eziyettir. Ve zaten akvaryum hacminiz küçük hiç girmeyin karides işine, zararlı çıkan siz olursunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı