Kurulu Linux Mint'i kaldırarak yerine Kali Linux kurmak

imyourhero

Kilopat
Yer
Zion
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci/Geliştirici
Bilgisayarımda ana işletim sistemi olan Windows 7 yanında Linux Mint kurulu. Disk yönetiminde görülen 26,19 GB depolama alanına sahip bölmede Linux Mint kurulu. 3,81 GB depolama alanı olarak ayrılan alan ise Linux'un SWAP alanı. Ben kurulu olan Linux Mint yerine Kali Linux kurmak istiyorum. Yani Kali'ye geçiş yapacağım. Yapmam gereken işlemler nedir?
Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleme:
O dağıtıma teknik destek vermiyoruz.
Teknik destek verdiğimiz dağıtımlar mı vardı 😃

Wifi patlatmak için kuruyorsanız lütfen yapmayın.
Bir de, Linux Mint'in bölümünü oradan silmeyin. Kurulum esnasında MBR'a yazılmıştır şimdi, GRUB'u silersiniz de Windows'u da açamaz hale gelirsiniz. En iyisi kurulum esnasında farklı bir EFI bölümü yaratıp GRUB'u oraya yazmak.

Herhangi bir dağıtımı direk Linux Mint'in olduğu bölümlere kurabilirsiniz. Kurulum ekranında sadece o bölümleri formatlayıp uygun bölümü / noktası olarak işaretlemek gerekiyor. İnternette bununla ilgili videolar var.

O dağıtıma teknik destek vermiyoruz.
Burası bir teknik servis değil, siz de elemanı değilsiniz. Burada insanlar soru sorarlar, soru hakkında bilgisi veya deneyimi olanlar cevaplar. 900 küsür mesaja sahip bir kullanıcıya bunları yazmak hiç hoş değil ama gerçekten kırıcı bir yorumla yaklaşmışsınız olaya. Sizin için nezaketle sorumu şuna çevireyim. Linux Mint yerine en iyi bulduğunuz işletim sistemi olan Peppermint kurmak istiyorum. Bana yardımcı olabilir misiniz?
Teknik destek verdiğimiz dağıtımlar mı vardı 😃

Wifi patlatmak için kuruyorsanız lütfen yapmayın.
Bir de, Linux Mint'in bölümünü oradan silmeyin. Kurulum esnasında MBR'a yazılmıştır şimdi, GRUB'u silersiniz de Windows'u da açamaz hale gelirsiniz. En iyisi kurulum esnasında farklı bir EFI bölümü yaratıp GRUB'u oraya yazmak.

Herhangi bir dağıtımı direk Linux Mint'in olduğu bölümlere kurabilirsiniz. Kurulum ekranında sadece o bölümleri formatlayıp uygun bölümü / noktası olarak işaretlemek gerekiyor. İnternette bununla ilgili videolar var.
Wi-Fi patlatmak isteyen birinin Kali Linux'a ihtiyacı olmadığını bildiğinizi düşünüyorum. Diğer Linux dağıtımlarının tümünde aynı işlem uygulanabiliyor. Yazılım öğrenme aşamasındayım ve şu an kullandığım Linux Mint'te sahip olduğum donanımdan kaynaklı birtakım yazılımsal sorunlar yaşıyorum. Düzeltemedim, ben de daha fazla uğraşmamak adına ve Kali'yi de denemek istediğim için böyle bir yola başvurdum.

Son düzenleme:
Kesinlikle haklısınız, denendi...
Peki sonra ne yaptınız? 😅 İşletim sistemini tamamen kayıp mı ettiniz?
Benim sorum ile ilgili şöyle bi video buldum. İhtiyacı olan birilerine belki bu konunun yardımı dokunur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Peki sonra ne yaptınız? 😅 İşletim sistemini tamamen kayıp mı ettiniz?
Benim sorum ile ilgili şöyle bi video buldum. İhtiyacı olan birilerine belki bu konunun yardımı dokunur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Geçmiş konularımda çözüm var : ). Allah kimseye göstermesin.

15:00 dan sonraki dakikalardan nasıl kaldırılacağını gösteriyor. Bu şekilde kaldırma bana daha kolay geldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı