Kurulum için kullanılan HDD'de fotoğrafları kurtarma

Hthre

Hectopat
Yer
İstanbul
Benim içinde fotoğraflarım olan 1TB'lık bir HDD'ye sahibim ve ben bunu Windows 10 kurulum USB'si olarak kurulum yaptım. Program kurulumundan sonra HDD 39 GB olarak gözüküyor ve fotoğraflara erişemiyorum, ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam harddiskin kalan kısmı "RAW" olarak mı gözüküyor yoksa hiç mi gözükmüyor?

tcp1.PNG

tcp2.PNG

Hocam "ayrılmamış" olan kısma sağ tıklayın ve "Yeni birim" seçeneğine tıklayın daha sonra diski oluşturun ve "Recuva" programı ile bütün dosyaları "Deep scan" modunda arayın. Çok uzun sürebilir. Ancak en güvenli yöntem bu. Bir de disk, formatlandığı için kurtarılma şansı düşük.

Hocam öylece dursun sakın biçimlendirmeyin. Şuan disk "RAW" formatında dosya kurtarmak daha kolay olabilir. İnternetten "RAW Diskten dosya kurtarma" diye aratın. Mutlaka sonuca ulaşırsınız. Bir de unutmadan, Windows kurulumlarında USB bellek her zaman daha garanti olur, verileriniz tehlike altında olmaz.

Hocam öylece dursun sakın biçimlendirmeyin. Şuan disk "RAW" formatında dosya kurtarmak daha kolay olabilir. İnternetten "RAW Diskten dosya kurtarma" diye aratın. Mutlaka sonuca ulaşırsınız.
Tamama şimdi deniyeceğim, elinize sağlık çok yardımcı oldunuz, çok sağolun. Olumlu sonuç alırsam geri dönüş yaparım, Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı