Kurulum sonrası gri ekran (Resimli)

Arkadaşlar, dün akşam sayısız denemelerden sonra Snow leopard kurmayı başardım. SnowLeo DVD'sinden kurdum. Anladığım kadarıyla Iatkos'un biraz modifiye edilmiş hali. Customize kısmında 10.6.2 kernel yerine chocolate kernel kurunca oldu. Nvidia kextlerinden herhangi birini seçmediğim halde ekran kartımı tanıdı, fakat çözünürlüğü ayarlamaya çalıştığımda mavi ekran geliyor ve donuyor. 10.6.8'e yükseltmeyi denedim fakat açılmadı yükselttikten sonra. Akşam tekrar kuracağım. Şu an sadece ses yok ve çözünürlüğü ayarlayamadım. Sanırım ses sorununu kext ile çözebilirim. Çözünürlük ayarı için önerinizi bekliyorum.

Ses sorunu voodoohda ile çözülür sanırım. Ekran kartı sorununuzu bir araştırmam gerekiyor.
Çözünürlük ve ses sorununu çözdüm, sorunsuz bir şekilde çalışıyordu fakat renkler biraz soluktu. Nvenabler kurmamıştım belki onun için renkler soluktur diye düşündüm. Nvenableri kurunca açılmadı sistem :) Bugün eve gidince düzeltmeye çalışacağım Nvenableri silip. Çözünürlüğü en sona getirdim fakat renkleri ayarlamak için herhangi bir yol var mı?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı