Kurulum sonrası USB'siz Boot edilmiyor

volkankrtc

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar sitedeki son AMD ve Intel kounusundaki imageyi USB'ye yazdırıp kurulumu tamamladım USB ile. Ancak sistemime takılı olan M.2 SSD'e Mount edip kurulum sonrası işlemleri yaptım EFI'yi olduğu gibi USB'den kopyalayıp Disk'ime yapıştırdım ancak bugün tam 4 üncü günüm inanın hala daha beceremedim artık kafayı yeme noktasındayım. Diğer OS X sitesinden daha eski bir sürüm ile anlatım vardı onu denedim onunla da aynı BIOS ayarlarım şöyle.

Boot: UEFI -- UEFI with CSM -- legacy = bu 3 varyasyon denendi hepsinde sonuç aynı.

Security = Secure Boot Control = disable.

Xhcı handoff = enabled.

Ehcı hanfoff = enabled.

Fixed Boot order priorities.

Boot option 1 = hard disk.

Boot option 2 = USB hard disk.

Sistem modelim = MSI GE 60 2oe.

Intel i7 4700MQ.
Intel HD 4600.
NVIDIA GTX765M bu desteklenmiyor biliyorum.
Üstünde M.2 SSD 128 GB var disk çakışması vs yaşanıyordur diye mevcut standart disk i söktüm.

Yardım lütfen, mevcut konular yeterli gelmedi uyguladım çözüme ulaşamadım. Sistemimde tek Big Sur yüklü Windows yüklenmeyecektir.

Son düzenleyen: Moderatör:
O şekilde yaptığınızda olmalı. Ben de Windows harici USB'siz boot edebiliyorum ancak Windows ile birlikte bir türlü yapamadım. Bugün 3. format atışım ve şu an vazgeçtim bir süreliğine. Bu sorun için konu açacağım.

O şekilde yaptığınızda olmalı. Ben de Windows harici USB'siz boot edebiliyorum ancak Windows ile birlikte bir türlü yapamadım. Bugün 3. format atışım ve şu an vazgeçtim bir süreliğine. Bu sorun için konu açacağım.
4 gündür atmadığım format izlemediğim video kalmadı hata artık bende değil kesin ve net pc nin ayarları yada bi sorunu var çünkü videolar ile bire bir aynı yapıyorum hatta opencore u geçtim bi hata yapıyorum diye eski usül clover li olanını yaptım oda aynısı bi türlü boot olmuyor konu açmaya gelince açın umarım yardımcı olurlar 4 gündür ben bi yardım alamadım kimseden :) bu foruma dün yazdım kimse yazmadı bile bi forum daha var elbet gitmişsinizdir gene bu işlerle meşguller orasıda aynı paylaşım yapıp video koyup arazi oluyorlar :) 3 gündür o forumda konu açıyorum kimse oralı değil artık pes ettim linux mint kurdum

Yeni konular

Geri
Yukarı