Kurumuş termal macun ne yapılmalı?

MehmetBayrak

Hectopat
Arkadaşlar eski laptop vardı termal macununu değiştirmek istedim ve işlemcinin üstünde ilk sürdükleri termal macun bile duruyor. Onun üstüne sürmüşler yeni termal macunu ve fotoğraftaki şekli almış, ne yapmalıyım? Yan taraflardaki termal macun kolay çıkmıyor aklıma diş fırçası ile denemek geldi fakat ondan önce size sormak istedim.

WhatsApp Görsel 2023-01-25 saat 15.37.10.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Kazırken lütfen dikkat et. Oradaki devre çıkıntıları hassas olabilir. Kopabilirler. İzopropil alkol bulabilirsen belki sadece macun üzerine uygulayarak biraz yumuşatabilirsin. Sonrasını diş fırçası da halleder. Kartla cidden dikkatli olmalısın ama.

Arkadaşlar eski laptop vardı termal macununu değiştirmek istedim ve işlemcinin üstünde ilk sürdükleri termal macun bile duruyor. Onun üstüne sürmüşler yeni termal macunu ve fotoğraftaki şekli almış, ne yapmalıyım? Yan taraflardaki termal macun kolay çıkmıyor aklıma diş fırçası ile denemek geldi fakat ondan önce size sormak istedim.

Eki Görüntüle 1644798
Hafif ıslak kulak çöpüyle denediniz mi?

Hocam kredi kartı gibi bir cisim ile çok bastırmadan hafif hafif alın sakın kazımayın PC gider hafif hafif bastırmadan üstten üstten alın çok az ıslak bir bez ile çok hafif bir şekilde silin sakın bastırmayın siler silmez kurutun sonra yeni termal macunu sıkın kapağı kapatın hayırlı olsun.

En iyi izopropil alkol ile temizlenir ama evdeki malzemelerden kolonya ve diş fırçasıda iş görür. Temizledikten sonra kuruması için 5-10 dakika bekleyip ve yumuşak diş fırçası olursa daha iyi olur.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı