Kurye motoru önerisi

Mesajınızın tamamı dikkate alsak yine de yanlış yönlendiriyor, bir farkı yok. Konu sahibinin yaşı belli değil, direkt A alıp alamayacağı bilinmiyor. Siz "direkt A bile alınabiliyor" yazmışsınız. 20 yaşından büyükse 2 senelik A2 ehliyet sahibi olmalı ya da direkt alabilmek için 24 yaşında olmalı. Mesajınız konu sahibine ya da konuyu ziyaret edecek kişileri yanlış/eksik yönlendirmeye açık. Neyi diretiyorsun onu anlamadım. :)
Konu sahibine A ehliyet direkt alınabilir demedim zaten direkt alınabiliyor dedim. 24 yaşındaki biri için ise önerme doğru. Direttiğim konu benim ilk mesajımda alıntıladığım mesajın sahibi A2 için A1 almalısınız tarzı bir cümle kullanmış. Sadece buna gerek olmadığını söylüyordum. Bütüne bakıldığında yanlış yönlendiren bir durum yok ortada yani.
A sınıfı ehliyet alınamıyor demedim ki. :) A sınıfında A1 ve A2'nin aksine şartlar var. 24 yaşından küçükse en az 2 sene A2 ehliyet sahibi olması gerekli bu da "direkt" alınamadığını gösteriyor.
O mantıkla hiçbir ehliyet "direkt" alınamıyor. A1 içinse 16 yaş gerekiyor, sizin dediğinize göre A1 almak da direkt olan bir durum değil. A sınıfı ise E sınıflarının aksine sadece yaşla alınabiliyor. İsteğe bağlı A2 ehliyet artı 2 yıl.

Konu sahibine A ehliyet direkt alınabilir demedim zaten direkt alınabiliyor dedim. 24 yaşındaki biri için ise önerme doğru. Direttiğim konu benim ilk mesajımda alıntıladığım mesajın sahibi A2 için A1 almalısınız tarzı bir cümle kullanmış. Sadece buna gerek olmadığını söylüyordum. Bütüne bakıldığında yanlış yönlendiren bir durum yok ortada yani.
A2 için A1'e gerek yok lakin 24 yaş altı A için A2'ye ihtiyaç var. Eksik bilgi vermiş oluyorsunuz. Ne yaş belirtmişsiniz ne de 24 yaş altı için nasıl alındığını.
O mantıkla hiçbir ehliyet "direkt" alınamıyor.
Bu ne alaka. :)

Zorunluğu değil işte anlamak istemiyorsunuz sanırım. C D E sınıfları istiyor zorunlu olarak.
Son mesajımda tartışmanın başlangıcını değil sizin "O mantıkla hiçbir ehliyet 'direkt' alınamıyor. A1 içinse 16 yaş gerekiyor, sizin dediğinize göre A1 almak da direkt olan bir durum değil." yazdığınız mesajı işaret etmiştim ve verdiğiniz örnek alakasız demiştim. Gerçekten de 20 yaş altı A için 2 sene A2 istenmesiyle, A1 için 16 yaş istenmesini aynı kefeye koymak ne alakasız iki örnek. 🤣

Geri
Yukarı