Kuryeler Araba Kullanır mı? Motorisikletleri 3 tekerlekli mi?

AhmetMesser

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar meslek hayalim konusunda kararsızım kuryelik hakkında bir şeyler öğrenmek istiyorum.
Normalde hep motosiklet kullanırlar.

Peki araba kullananları da var mı?
Büyüyünce kurye olmak isterim ama motosiklet yerine alternatif olarak arabayla çalıştıran herhangi bir şirket vs. var mı onu öğrenmek istiyorum.

Bir de kuryelerin kullandığı motosikletler 3 tekerlekli mi onu da öğrenmek isterim.

Arabayla çalışılsa kuryeliği becerebilirim ama 2 tekerlekli motosiklet kullanmak zorunda kalmak istemem.

Sanırım araştırınca anladım.
Araba kullanırsalar trafikte sıkışırlar oyüzden motosiklet var.

Ama 3 tekerlekli motosikletle çalıştıranlar olsa yine belki başarabilirim.

Son düzenleme:
Bir bankada görev yaparsan, zırhlı 3.5 tonluk panelvan ile para taşıyabilirsin.
Kargocu olabilirsin, cenaze evlerine panelvan ile kazan yemekler götürebilirsin.

Arkadaşlar meslek hayalim konusunda kararsızım kuryelik hakkında bir şeyler öğrenmek istiyorum.
Normalde hep motosiklet kullanırlar.

Peki araba kullananları da var mı?
Büyüyünce kurye olmak isterim ama motosiklet yerine alternatif olarak arabayla çalıştıran herhangi bir şirket vs. var mı onu öğrenmek istiyorum.

Bir de kuryelerin kullandığı motosikletler 3 tekerlekli mi onu da öğrenmek isterim.

Arabayla çalışılsa kuryeliği becerebilirim ama 2 tekerlekli motosiklet kullanmak zorunda kalmak istemem.

Getir büyük.

Bisiklet kullanabiliyorsan sıkıntı çıkmaz.
Normal bisikleti sürerken kolayca bacağını pedaldan çekip ayağını yere koyup bir de frene basarak durdurabilirsin.
Motor gücüyle sürdüğün bir şeyi ayağınla yada elinle kolayca durduramazsın.
Valla mı 3 tekerlekli motosiklet mi yoksa araba mı ?

Normal bisikleti sürerken bacağını pedaldan çekip rahat kontrol sağlarsın.
Motor gücünü durdurmak zor olur.

Valla mı 3 tekerlekli motosiklet mi yoksa araba mı ?
3 tekerlekli kurye yok. Bisikletli kurye anca bakkalın çırağı olarak falan olur. Meslek olarak yapmak için motorsiklet ehliyeti gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı