Kutsalkitap.org sitesinin bana gönderdiği ıncil

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neyin değiştirildiğini öğrenirsen ona göre yorum yapabilirsin. Sen şu an sadece değiştirildiğini biliyorsun ama neyin değiştirildiğini değil. Körü körüne Müslümanlığa inanıyorsun.
Neyin değiştirildiğini nerden bileceğiz? Bu söylediğin bilime çok ters. Bu cümlelerinden senin de körü körüne müslümanlığı kötülemeye veya inanmak istemediğin ortaya çıkıyor. Neden 4 büyük incil var bana açıklar mısın?

İslam'ın içindeki mezheplerin birbiri ile ne kadar çeliştiğini biliyor musun? Hepsi ayrı telden çalıyor, Kur'an'ı Kerim'i referans alsalar bu kadar farklı olmazlar idi.

Bir kitaba kanıtınız yokken değiştirildi demek bayağı komik ve iftiraya giriyor, İslam'da iftira büyük günahlardan değil midir?
Mezhepler gereksiz zaten. Încil'in değiştirildiğini kanıtlayacaklar bizler değiliz ama History channelda bir program var ordaki insanların argümanlarıyla kanıtlayabiliriz.

Neyin değiştirildiğini öğrenirsen ona göre yorum yapabilirsin. Sen şu an sadece değiştirildiğini biliyorsun ama neyin değiştirildiğini değil. Körü körüne Müslümanlığa inanıyorsun.
Sana misyonerlik faaliyetlerinde kolay gelsin. Daha önceki mesajlarımda da açıkça belirtmiştim aslında.

İslam'ın içindeki mezheplerin birbiri ile ne kadar çeliştiğini biliyor musun? Hepsi ayrı telden çalıyor, Kur'an'ı Kerim'i referans alsalar bu kadar farklı olmazlar idi.

Bir kitaba kanıtınız yokken değiştirildi demek bayağı komik ve iftiraya giriyor, İslam'da iftira büyük günahlardan değil midir?
Mezhepler hadisleri ve tefsirleri ele alır. Neden çeliştiği derin bir konu. Allah'a inanan birine alttaki soruyu sorduğunda cevabı çok açıktır. İslamın dışındaki dinler yalnızca belli bir zamanda belli bir topluma hitap ettiği için İslam geldiğinde artık geçerliliğini ayetlerde de belirtildiği üzere kaybetti. Eski dinler, sadece kendi zamanlarının insanlarını muhâtab almışlardı. O zamanın insanlarının seciyeleri kaba ve mizaçları vahşete yakındı. İlimde, medeniyette, fikir ve anlayışta geri idiler. Ulaşım ve haberleşme imkânları, ibtidai bir haldeydi. Her bölgenin kültürü, inancı, örf ve âdetleri farklı farklıydı. Karşılıklı fikir ve kültür alışverişi de oldukça zayıftı. Bu yüzden, her muhîte ayrı ayrı peygamberler gelmesi, başka başka dinler gönderilmesi zarureti vardı. Zaman geçip insanlık ilim, fikir, kültür ve medeniyet yönünden büyük gelişmeler kaydedince, eski mahallî dinler artık insanların ihtiyaçlarına cevap veremez hale geldiler. Bunun üzerine Cenâb-ı Hak da insanlara en son din olan İslâmiyeti gönderdi. İslâm dîni, 1400 yıl evvelki dünyanın insanından, bugünün ve yarının modern insanına kadar gelip geçen bütün insanlığa hitab edebilme özelliğinde olan bir dindir. Bu bakımdan, kıyamete kadar hükmü bâki ve geçerlidir.

Mezhepler hadisleri ve tefsirleri ele alır. Neden çeliştiği derin bir konu. Allah'a inanan birine alttaki soruyu sorduğunda cevabı çok açıktır. İslamın dışındaki dinler yalnızca belli bir zamanda belli bir topluma hitap ettiği için İslam geldiğinde artık geçerliliğini ayetlerde de belirtildiği üzere kaybetti. Eski dinler, sadece kendi zamanlarının insanlarını muhâtab almışlardı. O zamanın insanlarının seciyeleri kaba ve mizaçları vahşete yakındı. İlimde, medeniyette, fikir ve anlayışta geri idiler. Ulaşım ve haberleşme imkânları, ibtidai bir haldeydi. Her bölgenin kültürü, inancı, örf ve âdetleri farklı farklıydı. Karşılıklı fikir ve kültür alışverişi de oldukça zayıftı. Bu yüzden, her muhîte ayrı ayrı peygamberler gelmesi, başka başka dinler gönderilmesi zarureti vardı. Zaman geçip insanlık ilim, fikir, kültür ve medeniyet yönünden büyük gelişmeler kaydedince, eski mahallî dinler artık insanların ihtiyaçlarına cevap veremez hale geldiler. Bunun üzerine Cenâb-ı Hak da insanlara en son din olan İslâmiyeti gönderdi. İslâm dîni, 1400 yıl evvelki dünyanın insanından, bugünün ve yarının modern insanına kadar gelip geçen bütün insanlığa hitab edebilme özelliğinde olan bir dindir. Bu bakımdan, kıyamete kadar hükmü bâki ve geçerlidir.
Sonunda güzel ve açıklayıcı bir cevap.

Neyin değiştirildiğini nerden bileceğiz? Bu söylediğin bilime çok ters. Bu cümlelerinden senin de körü körüne müslümanlığı kötülemeye veya inanmak istemediğin ortaya çıkıyor. Neden 4 büyük incil var bana açıklar mısın?
Tanrının yazdığı şey ile insanın yazdığı şey biri olur mu?
Bana göre tüm kitaplarda değişim var lakin kuranı kerimde bu oran çok az. O yüzden ben şuan Müslümanım. Yani değişme derken anlam aynı kaldı lakin sözcükler değişti. Tamamen baktığımızda aslında kuranı kerimde değişme söz konusu olmuyor.

Eğer 3 kitabın içinden 1'i değişmeden gelse idi Kur'an-ı Kerim ortaya çıkmayacaktı belki de,
Allah her şeyi sebep-sonuç ilişkisine bağlamıştır hiçbir şey boş yere olmaz, diğer kitapların korunmaması Kur'an'ı ortaya çıkarmıştır Kur'an'ın korunması ise sonradan gelecek olan kitapların önünü kesmiştir 1400 yıl oldu hala Kutsal bir kitap yok bu da bunun en büyük kanıtıdır. Ayrıca bazı konuları özellikle gaybi konuları Allah'tan başkası veya Allah'ın isteyip bildirdiğinden bir başkası neden olduğunu bilemez.

Takındığın tavır ve hesap sorar gibi (haşa) soru sorman hiç hoş değil, öğrenmek için soru sor nefsini tatmin etmek için değil.
Dostum dalga mı geçiyorsun sen? Kutsal kitap gelmemiş o yüzden bu kanıtmışmış öyle mi? Hasan mezarcı Mesih olduğunu açıkladı Önüne gelen adama etmediği küfür ve hakareti bırakmadı. İslam'dan sonra da yüzlerce kitap çıktı hepsini döneminin insanları hiçbir şekilde araştırmadan reddetti. Tıpkı senin şu an Bilimselliğin B'sine dahi sahip olmayan açıklamanla benzer şekilde :D

İslam ortak bir mesajdır. Hristiyanlığın, Yahudiliğin vs. yaymak istediği ortak mesajı yayan bir dindir. İslamcı geçinen kişilere ait değildir İslam; gerçek İslam, Kur'an'ın bize öğütlediğidir. Zulum edenlerin lanetlendiği bir dindir.

Kur'an'da ateizm bile lanetlenmiyor, ibadetlerini yapmayanlar lanetlenmiyor. İslam sanıldığı gibi "5 rekat namaz kıl hop cennete" dini değildir.
Bunu neden bana alnatıyorsun anlamadım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı