Kutulu oyun FPS düşüşü yaratır mı?

Sins'i

Hectopat
Yakın zamanda PS4 alacağım ve fiyatlar zamlandığı için bazı oyunlarda kutulu oyunlara yönelmeye başladım. Anladığım kadarıyla PC'deki gibi DVD'den yükleyip sonra DVD'siz oynama gibi bir şey yok. Yani illa takacağız o diski.

Şimdi ben RDR2 gibi güçlü bir oyunu PS'ye takarken, o disk cihazın içinde çalıştığı için performans düşüşüne yol açar mı? Ya da cihazın ömrünü kısaltır mı?

Şimdi ben RDR2 gibi güçlü bir oyunu PS'ye takarken, o disk cihazın içinde çalıştığı için performans düşüşüne yol açar mı? Ya da cihazın ömrünü kısaltır mı?
Ömrünü kısaltıp kısaltmadığı hakkında bilgim yok ancak performans düşüşü söz konusu değil hocam. Kutulu RDR2'ye sahibim bende. PS4'ün yetersizliğinden kaynaklanan FPS düşmeleri oluyor ama oyun diskinin takılı olup olmaması ile alakalı değil.

Merhaba. Öncelikle bu bakış açısı maalesef tamamen yanlış.

Playstation oyun DVD'leri oyunun tüm dosyalarını içinde barındırmaz. Yalnızca kurulum dosyasını barındırır. Ayrıca oyun DVD'si oyunu oynamak için bir anahtar görevi görür.

Yani siz DVD'yi takınca anahtar aktif hale gelir, cihazınıza kurulum dosyasıyla oyunu kurar ve artık görevi sadece oyunu oynamadan önce anahtar gibi takılıp kilidi açmadır.

Yani oyun zaten PlayStation 4'ünüzün içine yüklenir. Güncellemeleriniz de doğrudan oyununuzun üzerine böylece kurulur.

Merhaba. Öncelikle bu bakış açısı maalesef tamamen yanlış.

Playstation oyun DVD'leri oyunun tüm dosyalarını içinde barındırmaz. Yalnızca kurulum dosyasını barındırır. Ayrıca oyun DVD'si oyunu oynamak için bir anahtar görevi görür.

Yani siz DVD'yi takınca anahtar aktif hale gelir, cihazınıza kurulum dosyasıyla oyunu kurar ve artık görevi sadece oyunu oynamadan önce anahtar gibi takılıp kilidi açmadır.

Yani oyun zaten PlayStation 4'ünüzün içine yüklenir. Güncellemeleriniz de doğrudan oyununuzun üzerine böylece kurulur.
Tamamdır, teşekkürler!

Yeni konular

Geri
Yukarı