Kutusu Olmayan Ürün İade Olur Mu ? (HD7850)

Yusuf Yıldız

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar yakın bir zamanda Vatan Bilgisayar'dan HD 7850 almıştım. Ben bunu iade edip daha yüksek modellerini almak istiyorum ama ekran kartının kutusunu atmışlar. Ekran kartını kutusuz iade alırlar mı? Kutunun içindeki her malzeme duruyor ama kutusu yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mümkünatı yok. Kanunda ister görerek beğenerek; istersen mesafeli alışveriş yap kutusu olmadan hiç bir ürünü iade almazlar. Ben 10 senedir mağazacılık yapıyorum. Kutusu olsa belki insiyatif kullanırlar, fakat kutusu olmayan bir ürün iade alınmaz.

Ürünü iade almak zorunda ileri tarihlerde bu yazıyı okuyan varsa eğer yeni tüketici kanununa göre satıcı kutusuz ürünü teslim almak zorunda. Eğer sorun çıkartırsa veya kurallarımız bu vs kağıt gösterirlerse hiç tartışmaya girmeyin Hakem Heyetine gidin. 1 ay içinde sonuç alırsınız güle oynaya ürünün değişimini veya parasını, aynı model yoksa bir model üstünü isteyebilirsiniz. Ezdirmeyin kendinizi tüketici olarak eliniz çok güçlü kullanın.

Ürünü iade almak zorunda ileri tarihlerde bu yazıyı okuyan varsa eğer yeni tüketici kanununa göre satıcı kutusuz ürünü teslim almak zorunda. Eğer sorun çıkartırsa veya kurallarımız bu vs kağıt gösterirlerse hiç tartışmaya girmeyin Hakem Heyetine gidin. 1 ay içinde sonuç alırsınız güle oynaya ürünün değişimini veya parasını, aynı model yoksa bir model üstünü isteyebilirsiniz. Ezdirmeyin kendinizi tüketici olarak eliniz çok güçlü kullanın.
Bildiğim kadarı ile bu dediğiniz ayıplı ürünlerde geçerli arkadaşımızın ürününde bir kusur yok sadece keyfe keder üst modele geçmek istiyor. Bu durumda ürünün kutusu olsa bile cayma hakkı 14 iş günü ile sınırlıdır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı