Kutusu ve Faturası Olmayan Garantili Ürün

Makaleler
3
Merhaba arkadaşlar. 2. el olarak almış olduğum MSI Z270 GAMING M7 anakartım var. Satıcı bana faturayı müsait bir zamanda vereceğini söylemişti ancak vermedi. Kendisi ile iletişimimiz koptu. Anakartın halen garantisi devam ediyor. MSI'ı arayıp durumu bildirdiğimde faturası olmadan işlem yapamayacaklarını söylediler. İsmini tam hatırlamadığım bir firmayı arayıp oradan faturayı istememi istediler. Bu firma MSI ürünlerini Türkiye'ye getiren firmaydı sanırım. Bu firmayı aradığımda bana satıcının söylediği gibi ürünün Vatan Bilgisayara satıldığını faturanın kopyasını sadece Vatan Bilgisayarın verebileceğini söyledi. Bunun üzerine Vatan Bilgisayarı aradım satıcının adı ve soy adıyla beraber Vatan Bilgisayardan satıldığı doğrulandı ancak faturayı bana değil sadece satıcı bizzat kendi şubeye giderse alabilir dediler. Satın aldığım kişi ile iletişim kuramıyorum.

Anakartımda 3. ve 4. RAM slotları çalışmıyor. 1 ve 2. RAM slotlarına RAM takınca bir sistem açılıyor. Ancak 3 veya 4. slota RAM takılırsa sistem açılmıyor. Tek tek veya çeşitli kombinasyonları denedim.

Garanti ile çözülmeyecek ise para ile tamir yaptırma imkanım var. Bu tür konulardan anlayan tamirci bulunabilir mi?
Ek olarak;
1123123.jpg

Pinlerde bir sıkıntı var mı?

Çözüm
Son 4 pin bariz eğik fark ettiysen diğer pinler ile sırası tutmuyor. Kendine güveniyorsan düzeltmeyi dene ya da güvendiğin birine düzelttir.
Ek Açıklama 2019-06-20 231200.png
CMOS tuşu olması lazım anakart üzerinde yoksa CMOS pinleri vardır.
CMOS tuşu ile sıfırladım. Açılışta F1 ile BIOS'a girdim. Bir değişiklik yok. Halen sorun devam etmekte. Pinlerin fotoğrafını yarın işten gelince paylaşacağım. BIOS en güncel sürümde. Gerçi güncel dediğim 2016 6. ayı yenisi çıkınca 1 senedir güncelleme çıkarmamışlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı