Kutusuz ekran kartının garanti durumu

Sapphire Nitro RX 5700 XT SE kartımı satacağım, fiyatı oldukça artmış. Ancak ürünün kutusu kaybolmuş, faturası ve garanti belgesi duruyor. Ürün arena bilgisayar garantili. Bu ürünü alan kişi bir sorun yaşarsa garantiye kutusuz şekilde yollayabilir mi?

Garanti bitene kadar aldığımız her ürünün kutusunu saklamak gerekiyorsa, küçük bir odayı kutulara ayırmak gerek herhalde :) ama forumu araştırdığımda bazı konularda kutu gerekiyor denmiş. Bazılarında ise gereksiz denmiş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok pahalı değil al 2.el Sapphire Nitro RX 5799 XT SE kutusu al.
Kutu bulunur tabi ama seri numarası oluyor kutuların üstünde. O yüzden aynı kutu olmuyor bana gelenle. Ama aynı numaralar kartın üstünde de var.
Ben kutu olmadan olmuyor diye biliyorum. Onun için kutusu var mı diye soruyorlardır herhalde.
Çoğu firmanın tavrı değişiyor. İade, değişim vb. şeylerde kutu içeriği tamamen isteniyor diye biliyorum ama kutunun kendisi isteniyor mu emin değilim.

Kutu bulunur tabi ama seri numarası oluyor kutuların üstünde. O yüzden aynı kutu olmuyor bana gelenle. Ama aynı numaralar kartın üstünde de var.

Çoğu firmanın tavrı değişiyor. İade, değişim vb. şeylerde kutu içeriği tamamen isteniyor diye biliyorum ama kutunun kendisi isteniyor mu emin değilim.
Değişim ya da iade olursa kutusuz yapılamaz ama tamir edilip gönderilecekse sıkıntı olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı