Kuvars taşının değeri var mı?

Raquk

Femtopat
Daha fazla  
Selamünaleyküm. Ben bu taş işine hobi olarak başladım. Bunun gibi 1 kilo taş topladım bir tane uygulamada tarattım. Sanırım kuvars taşıymış. Bilgisi olan yardımcı olabilir mi ne taşı olduğunu nasıl anlarız?

Dosya Ekleri

• 20220521_172854.jpg
    20220521_172854.jpg
    32,2 KB · Görüntüleme: 72
Kuvarsa benziyor ama tam olarak ne taşı olduğunu ve saflığını söylemek resime bakarak zor. Kayaçları anlamak biraz zor iştir. Eğer kuvars olduğunu varsaysak bile benim tahminim 100-300 lirası eder. Neden böyle bir fiyat verdim, internette avuç içi kadar kuvars taşını 400 tl'ye satıyorlar.

Kuvarsa benziyor ama tam olarak ne taşı olduğunu ve saflığını söylemek resime bakarak zor. Kayaçları anlamak biraz zor iştir. Eğer kuvars olduğunu varsaysak bile benim tahminim 100-300 lirası eder. Neden böyle bir fiyat verdim, internette avuç içi kadar kuvars taşını 400 TL'ye satıyorlar.

Hocam desene köşeyi dönmüşüz bu kuvarssa.

Kuvars koleksiyonu olan birisi olarak söyleyebilirim ki, hayır, çok para etmiyor. Çok para etse satardım ben de.
Eğer 1kg kadarsa da 50-60₺'ye Antalya'daki gibi züccaciyelere satabilirsiniz. Takı, aksesuar yaparlar.
Ayrıca belirteyim, kuvarsın kullanım alanı çok fazla. Cidden iyi fiyatlara satabileceğiniz yerler var. Lakin sadece 1kg için sizinle iletişime geçmeye tenezzül dahi etmezler.

Son düzenleme:
200 TL eder diye düşünüyorum bu arada uygulama adı nedir?

Picture this yazdım hocam oradan rock identity olanı indirdim.
Eki Görüntüle 1395568
Google lens ile arattığımda bunlar çıktı.

Oooo değerliymiş hocam.
Kuvars koleksiyonu olan birisi olarak söyleyebilirim ki, hayır, çok para etmiyor. Çok para etse satardım ben de.
Eğer 1kg kadarsa da 50-60₺'ye Antalya'daki gibi züccaciyelere satabilirsiniz. Takı, aksesuar yaparlar.
Ayrıca belirteyim, kuvarsın kullanım alanı çok fazla. Cidden iyi fiyatlara satabileceğiniz yerler var. Lakin sadece 1kg için sizinle iletişime geçmeye tenezzül dahi etmezler.

Anladım hocam sağ olasın.

Geri
Yukarı