Kuyruk sokumunda ağrı

Lolipop3535

Decipat
Makaleler
3
Neredeyse 1 yıldır var 20 dakika sandalyeye otursam ağrıyor ayağa kalkarken ağrıdan zorlanıyorum biliyorum doktora git diyeceksiniz ama hastaneler 15-20 gün sonraya sıra veriyor ve biraz araştırdım pek bir çözümü yok sanırım bu konuyla ilgili tecrübe sahibi olan arkadaşlar cevap verirse sevinirim. Bu aralar canımı sıkmaya başladı bundan önce pek rahatsız etmiyordu bu aralar biraz daha fazla zaman geçiriyorum PC başında.

Neredeyse 1 yıldır var 20 dakika sandalyeye otursam ağrıyor ayağa kalkarken ağrıdan zorlanıyorum biliyorum doktora git diyeceksiniz ama hastaneler 15-20 gün sonraya sıra veriyor ve biraz araştırdım pek bir çözümü yok sanırım bu konuyla ilgili tecrübe sahibi olan arkadaşlar cevap verirse sevinirim. Bu aralar canımı sıkmaya başladı bundan önce pek rahatsız etmiyordu bu aralar biraz daha fazla zaman geçiriyorum PC başında.

Hocam biz doktor değiliz hemen gidip röntgen çektir.!!

1 yıldır doktora gitmediysen diyecek bir şey yok.

1 yıldır doktora gitmediysen diyecek bir şey yok.
Yazdıklarımı okumadın herhalde 1 yıldır var dediğim 1 yıl önce başladı pek rahatsız etmiyordu genelde daha hareketli sandalye başında geçirmediğim zamanlardı ama bu aralar rahatsız etmeye başladı. Doktora gitmem gerektiğini bende biliyorum sadece bu konu hakkında tecrübesi olan kişilerin cevapları için konu açtım.
Düşme falan olduysa daha önceden, o yüzden olabilir.
Olabilir hatırlamıyorum.

Eğer yumuşak dokuda acı ve ağrı var ise, elinizle kontrol edin. Apse ve benzeri bir şişlik var mı? Islaklık akıntı gibi bir durum var ise kıl dönmesi denilen durum olmuş olabilir. Eğer yok ise ağrı kemikten kaynaklanıyorsa röntgen + muayene sonrası ortaya çıkar. Her türlü en yakın zamanda doktora başvurun. Kuyruk sokumunda ağrı ve hafif şişlik ile 1 ay dolaştım sonunda ameliyat oldum. Ertelemesem basit bir kesi ile çözülecek durumu 2 hafta yüzüstü yatacak duruma getirdim. Ertelemeyin, mümkün olduğunca hızlı bir doktordan randevu alın.

Eğer yumuşak dokuda acı ve ağrı var ise, elinizle kontrol edin. Apse ve benzeri bir şişlik var mı? Islaklık akıntı gibi bir durum var ise kıl dönmesi denilen durum olmuş olabilir. Eğer yok ise ağrı kemikten kaynaklanıyorsa röntgen + muayene sonrası ortaya çıkar. Her türlü en yakın zamanda doktora başvurun. Kuyruk sokumunda ağrı ve hafif şişlik ile 1 ay dolaştım sonunda ameliyat oldum. Ertelemesem basit bir kesi ile çözülecek durumu 2 hafta yüzüstü yatacak duruma getirdim. Ertelemeyin, mümkün olduğunca hızlı bir doktordan randevu alın.
Öncelikle mesajın için teşekkürler. Tam olarak ne ameliyatı oldun yani doktor sana kuyruk sokumunda ne olduğu için ameliyat olmanı söyledi (yani tam olarak sorun neydi).

Öncelikle mesajın için teşekkürler. Tam olarak ne ameliyatı oldun yani doktor sana kuyruk sokumunda ne olduğu için ameliyat olmanı söyledi.

Hafif şişlik ve ağrı vardı, doktorum doğuştan gelen bir durum olduğunu o bölgemde olmaması gereken yollar açıldığını onları alması gerektiğini söyledi. Ama mantık olarak kıl dönmesine çok benzer bir durum. Kesip o bölgedeki bazı dokuları çıkardılar. Ayrıca siz anüs bölgenizi de kontrol edin orada meme ucuna benzer yumuşak bir şişlik var mı? Belki hemoroid başlangıcı da olabilir. O da oturdukça artan bir ağrı ve rahatsızlık hissi oluşturur.

Geri
Yukarı