Kuzenim Turbox almış part 2

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

350379

Hectopat
Kusura bakmayın ceza vardı. Neyse bügün 2 gibi eniştem aradı. Kargo geldi Emir gelsin kursun sizde yemeğe gelin diye 4 gibi gittik oraya odasına çağırdı gittim. Hemen bana ben GTA 5'i Ultra'da oynayacağım göreceksin dedi :D. Tamam dedim, 100 GB indir, yarına bana fotosunu at açtık. Kargoyu babamda yardım etti. Kurduk falan, Power tuşuna bastık. Açıldı, format attık temiz kurulum olsun diye. Driverlerini falan kurana kadar saat 5 oldu.

Daha Chrome'yi yüklemeden bana GTA 5'i indir falan diye üstüme zıplıyor. Dur dedim, CS:GO oynayalım. İlk sen onu bu gece yüklemeye bırak yarına oynarsın dedim, Steam'ı yükledik. CS:GO'yu yüklemeye koyduk, yaklaşık yarım saat-1 saat gibi indi internetleri 100Mbps açtı heyecanla oyunu sırf lobiye geçmek için bile 5 dk bekledik.

En son açıldı ama 5 FPS falan hemen ayarlara girdim. Kuzene git bana su getir diye mutfağa gönderip bütün ayarları Very Low'a çektimki gözünün önünde düşürsem ultraya al diye darlar. Neyse bu getirdi, suyu bende çözünürlüğü düşürdüm, sanki görüntü bulanıklaştı. Dedi yok oyun 2012 yapımı ondandır dedim. Hee tamam falan 1 saat CS:GO oynadı, ben NET_GRAPH i açtım her şey Very Low 800x600'de 60 bile zor gördük. Ben lavaboya girerken ayarlara girince benim bütün ayarları Very Low'a çektiğimi görmuş bana bağırıyor. Sen niye hepsini en düşüğe çektin, bu bilgisayar Ultra desteklerken diye çek ultraya gör dedim.

Bu hepsini en yükseğe aldı ama bu PC'den sesler arttı 0 FPS'yi gördüm. En son mavi ekran verdi kapandı, :D hemen babasının yanına koştu bilgisayar çöktü diye bana soruyor. Naptın bilgisayara diye dedim. Oğlun ayarları en yükseğe çekinde bilgisayar kaldırmadı diye, bana dediği şey "nasıl olur yeav bu bilgisayarın i7 işlemci 8 cigolayt RAM'i var piyasanın en iyi işlemcisi var bu bilgisayarda:D. Bende bozuntuya vermeden olabilir, tekrar deneriz dedim. Neyse bu açtı bilgisayarı ben Minecraft oynayacağım dedi. Tamam dedim, craftrise yi indirdi. Performans ayarı var, onu en yüksek FPS'ye chunkları da 32 çekti.

Dur dedim. 32 çok zorlar 13'e getir dedim, dinlemedi 32'ye çekti. Bu iyi diye lobideyiz, tabii gene CS:GO'daki gibi 0 1 FPS skywarsa girdi ama ben en fazla 5 FPS'yi gördüm. Ben gülüyorum içten içe bu bir küfür ediyor, Minecraft'a bilgisayara değil :D. En son herhalde CS'den dolayı çok ısındı 1 saat sonra deniyelim falan tamam dedim. Haklısın yaklaşık 1 saat sonra gel Emir abi açalım. CS'de 100 FPS'yi gör, kıskanma ama sana vermeyeceğim. Sen bu bilgisayar kötü diye dalga geçtin dedi, tamam gel açalım Ultra'da 100 FPS oyna açtık.

Windows'u ama 1 dk bekledik, kendine gelmesi 5 dk sürdü. Csgoya girdik ama her şey Ultra'da kaldı 10 dk ya yakın bekledik. Basit oyuna girdi ve sonuç gene mavi ekran hay ben böyle işin falan baktım. Bu bilgisayar patlayacak, sanki evden uçak kalkacak öyle bir ses var. Zar zor kapattırdım, çektim kenara bak dedim aldığı linke girdim. Bu bilgisayar oyun için uygun değil görüyor musun dedim, evet dedim işlemciyi ekran kartını falan anlattım ağlamaya başladı. Babasına koştu, ona anlattı en son eniştem. Hayırdır sen deyince babam çıkıştı, sen hayırdır çocuk anlattı anla diye açtık. Adam akıllı bunun istediği bilgisayarı en az 5000 TL tutar dedim. Eniştem hiçbir oyunu kaldırmaz mı dedi, yok orta düşük ayarlara alırsam istediği her oyunu oynar.

Ben ayarlarım dedim, tamam ayarla hadi dedi gene açtık bilgisayarı 1 dk da Windows'u aç 5 dk da kendisine gelsin falan derken CS:GO'da her şeyi Very Low'a çektim ortaya çeksene diyor. Hala bana ortaya çekince Very Low'dan daha kötü oluyor. Dedim tamam dedi aldık gene Very Low'a yarım saat oynadı, Minecraft'ta da yarım saat oynadı. Benden bu kadar, sen bundan sonrasını hallet dedim. Tamam bende yarına fortinite ile GTA 5'i yükleyeceğim dedi :D .Tamam yükle at, bana mesaj dedim ve bu kadar ondan sonrada eve geldik. Biliyorum çok dedim dedi falan kelimesini kullandım ama aynen size aktarmaya çalıştım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dur bakayım okuyamadım daha okuyup geliyorum.

Okudum ve şunu söylüyorum.
Ban olmasa var ya. Kuzenin ve eniştene bir söverdim.
Lan hala anlamıyorlar hala ortaya çek diyorlar tam kudurmalık .d.
--Yoq ya 8 cigolayt RAM'i var i7'si var ohooo bunda Last of Us bile oynatır.
++Ama Last of Us PS oyunu.
--Işte o derece.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı