Kuzenimin oyunlar hakkındaki önyargısını nasıl kırabilirim?

YeniHesapf

Hectopat
Daha fazla  
Kuzenime bugün Half-Life 1 oynatmak istedim ama kendisi oyunun grafiklerine baktı ve berbat grafikleri var, oynamıyorum dedi (bu durum CS 1.6 için de geçerli). Aynı şekilde Portal 1 ve 2 oynatmak istediğimde, bulmaca oyunu olduğunu söylediğimde bana oyunu sevmediğini söyledi. Tek bir ekran görüntüsüne, video ve benzeri herhangi bir şeye bakmadan. Kendisinin oynadığı oyunlarsa; CS:GO, Among Us, League of Legends, ETS 2 tarzı online ve genellikle bedava olan oyunlar. Kuzenimin bu önyargısını nasıl kırabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kuzenime bugün Half-Life 1 oynatmak istedim ama kendisi oyunun grafiklerine baktı ve berbat grafikleri var, oynamıyorum dedi (bu durum CS 1.6 için de geçerli). Aynı şekilde Portal 1 ve 2 oynatmak istediğimde, bulmaca oyunu olduğunu söylediğimde bana oyunu sevmediğini söyledi. Tek bir ekran görüntüsüne, video ve benzeri herhangi bir şeye bakmadan. Kendisinin oynadığı oyunlarsa; CS:GO, Among Us, League of Legends, ETS 2 tarzı online ve genellikle bedava olan oyunlar. Kuzenimin bu önyargısını nasıl kırabilirim?

Bırak oynamasın kendi kaybeder. Ya da internet üzerinden oyunun yorumları, puanlarını göstererek oyunun güzel olduğunu anlatabilirsiniz.

Herkesin zevki başkadır bunun önyargı ile pek alakası yok.

Niçin "ön yargısını" kırmak için çabalıyorsunuz ki? Ayrıyeten ön yargı olduğu kanısına nereden vardınız? Belki sevmiyordur ve siz ısrar edince daralıp bunalmaya başlıyordur.

'Ön yargı' demek olmuyor -göründüğü kadarıyla- yazdıklarınız. Oynadığı halde sevmiyorsa/sevemiyorsa zorlayamazsınız.

İstediğini oynasın; bırakın, boş verin.

Levye al,çocuk sevdikçe "bakim bakim" demeye başlar ve bu bitirişe kadar gider.

Niçin "ön yargısını" kırmak için çabalıyorsunuz ki? Ayrıyeten ön yargı olduğu kanısına nereden vardınız? Belki sevmiyordur ve siz ısrar edince daralıp bunalmaya başlıyordur.

'Ön yargı' demek olmuyor -göründüğü kadarıyla- yazdıklarınız. Oynadığı halde sevmiyorsa/sevemiyorsa zorlayamazsınız.

İstediğini oynasın; bırakın, boş verin.
Elbette zorlayamayacağımı biliyorum. Sadece herhangi bir şeye bakmadan kendi kafandan bir durum uydurarak beğenmemek bir önyargı değilmidir? Elbette istediğini oynayabilir. Sadece dediğim gibi kendi kafanda oluşturduğun şeye göre herhangi birşeyi yargılayarak oynayamazsın. Yada sadece grafiklerine bakarak. Elbette bir kitap alırken arkasındaki yazıya ve kapağına bakarız fakat bunun dışında başka insanların ne düşündüklerini bakarız. Zaten böyle durum olmasa insanlar herhangi birşeye bakmadan kendi kafalarında oluşturdukları şeylere göre bir eşyayı alsaydılar insanlar o eşyadan umduklarını bulamazlardı. Mesela bir yanda kötü görünüşlü ama içinde RTX 3080 bulunan bir PC ile çok iyi görünen ama içinde kötü bir ekran kartı tarzı şeyler bulunan bir PC var. İkisine bir bakıp bu bilgisayar kötü görünüyor bunu almayayım mı diyeceksin?
Kuzeniniz iç görünüşe değil de dış görünüşe bakıyor gibi, kişisel tercih meselesi.
Evet sanırım
Yaşı 15 benden büyük.

Yeni konular

Geri
Yukarı