Kuzey Irak'ta 2 askerimiz şehit oldu

Makaleler
49
Pençe Harekatı'ının gerçekleştiği Kuzey Irak bölgesinde iki askerimiz şehit oldu, bir askerimiz yaralandı.

Piyade Uzman Çavuş Sergen Güçlüer
IMG_20210728_001857.jpg

Piyade Teğmen Ali Rıza Özcücük
IMG_20210728_001829.jpg

Son üç gün içerisinde 5 askerimiz şehit oldu, 3 askerimiz yaralandı. 10'dan fazla terörist etkisiz hale getirildi, getirilmeye de devam ediyor. Şehitlerimizin ruhları şad olsun, yaralılarımıza acil şifa diliyorum.

Allah rahmet eylesin. @hadwiger hocam inan ki pazar günü Ünye'den Sakarya'ya giderken Samsun bitiminde karşıdan 1 cenaze aracı ile 7-8 tane araç konvoy biçiminde giderken gördüm ve içimden dedim ki ''Büyük ihtimalle şehit olan 2 kişiyi bunlar taşıyor.'' Daha sonra radyoda saat başında haberlerde bu iki şehidin Birinin Ordulu diğerinin de Samsunlu olduğunu öğrendim. Biz burada rahat uyuyorsak onlar sayesinde uyuyoruz. Ruhları şad olsun 😞😔😞 🇹🇷

Şehidimizle hemşehri olmak gururlandırdı. Samsun'lu olduğum için çok şanslıyım.
Hocam genellikle şehitler ya Karadeniz tarafında (özellikle de Samsun ve Ordu'dan) , Doğu illerinden, ya da Güneydoğu bölgesinden çıkıyor. Diğer yerlerde bu yerlere göre daha nadir şehitler çıkıyor. Bunu belirtmek doğru değil bence keşke yazmasaydım ama gözüme çarpıyor. Belirtmek istedim. Herhangi bir yerde olsun hepsi bizim şehidimizdir.

Yeni konular

Geri
Yukarı