Kuzey Kore’de Squid Game dizisini gizlice satan adam idam edilecek!

35F77D31-0E03-4932-8EE2-5BC9E2C86FB4.jpeg

Diziyi gizlice Çin’den USB sürücü içerisinde ülkeye getirip öğrencilere satan Koreli vatandaş idama mahkum edilmiş. Diziyi izlerken yakalanan öğrencilerden biri ömür boyu hapis alırken diğer 6 öğrenci 5 yıl ağır çalışmaya mahkum edilmiş. Yine sorumlu bulunan öğretmen ve okul yöneticisi ise madenlerde çalışmak üzere sürgün edilmiş.
Yani anlayacağınız satıcı oyundan ‘elendi’ :)

Kaynak

A803C708-8B5B-47F8-9D26-E75741F10B71.jpeg

İdam kararını duyan satıcının sıfat-ı eşgal:

63F339B7-64C9-4053-AC5F-F536F619A839.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Halk neden artık ayaklanmıyor? Kuzey Kore hep bu şekilde mi yönetiliyor?
Halkın Dünya'dan ve başka milletlerin yönetiminden haberi yok ki. Referans alabilecekleri bir yönetim olmadığı için de devlet tarafından yapılan propaganda sonucunda en iyi durumdaki ülke olarak kendilerini zannediyorlar. Almanya - Brezilya ile maç yapıp 10-0 yendiklerini zanneden bir millet var ortada. :D

Neye bakıp neye göre ayaklanma çıkaracaklar? Tam tersine ülkeyi yönetenleri tanrı olarak görüyorlar. Şimdiki nesil gençler kaçak elde edip izleyebildikleri Güney Kore dizi/filmlerinden biraz biraz uyanıyorlar duruma. Kaçabilenler kaçıyor, haberimizin bile olmadığı kim bilir kaç bin kişi her yıl sınırda ölüyor ya da Çin tarafından Kuzey Kore'ye geri gönderilip kaderine terk ediliyor.

Son düzenleme:
İdam kararını duyan satıcının sıfat-ı eşgal:

Eki Görüntüle 1225114

Geçen gün bir kadını öldürdüklerinde espri yapanlara verdiğin tepki ile cidden yazdığın şeyleri ciddiyetle okumaya başlamıştım. Şimdi görüyorum ki, takiyye yapıyormuşsun.

İnsan canı kadar kıymetli bir şey yoktur. Bu alanda şakalarınız hiç komik değil.

Önümüzde de Kadir Şeker gibi bir olay varken kimse müdahale edemiyor tabi. Adamın 20 tane suç kaydı olduğu ortaya çıkıyor.
Olaya Kadir Şeker gibi taşınması bile yasak olan 23cm sustalı bıçakla müdahale etmek yerine ellerinizi ve çoğunluk üstünlüğünüzü kullanmak nasıl fikir?

Geçen gün bir kadını öldürdüklerinde espri yapanlara verdiğin tepki ile cidden yazdığın şeyleri ciddiyetle okumaya başlamıştım. Şimdi görüyorum ki, takiyye yapıyormuşsun.

İnsan canı kadar kıymetli bir şey yoktur. Bu alanda şakalarınız hiç komik değil.

Acaba idam kararını konu sahibi alsa tepkisi aynı olur muydu 🤔

Sanki babasının malı, aşırı saçma bir yönetim sistemi. İnsan kendi istediği bir diziyi bile izleyemiyorsa sıkıntı büyük.

Kadıköy - Tavşantepe metro hattında adam kadına herkesin içinde bıçak çekiyor. Önümüzde de Kadir Şeker gibi bir olay varken kimse müdahale edemiyor tabi. Adamın 20 tane suç kaydı olduğu ortaya çıkıyor.

Başka ayrıntı ben de bilmiyorum tabi, tek bildiğim her gün o hattı kullanıyor olmam.
Sebep nedir ? Bilen açıklayabilir mi?

Geri
Yukarı