Kuzey Kore'nin işletim sistemi Red Star OS hakkında ne düşünüyorsunuz?

Güzel görünümlü Linux dağıtımı ararken rastgele bu dağıtımla karşılaştım. Kendisi Kuzey Kore tarafından geliştirilen bir Linux dağıtımı. Açıkçası görünümü baka pek hoş gelmedi. Ayrıca içerisinde kendisine özel bir tarayıcı bulunuyormuş. Sadece Kore dilini destekliyor sanırım. Siz bu dağıtım hakkında ne düşünüyorsunuz?
İşte Red star OS ekran görüntüleri;

Eki Görüntüle 986056

Eki Görüntüle 986057

Eki Görüntüle 986069

Eski MacOS'in görünüşünü en iyi kopyalayan distro olduğunu düşünüyorum.

Güzel görünümlü Linux dağıtımı ararken rastgele bu dağıtımla karşılaştım. Kendisi Kuzey Kore tarafından geliştirilen bir Linux dağıtımı. Açıkçası görünümü baka pek hoş gelmedi. Ayrıca içerisinde kendisine özel bir tarayıcı bulunuyormuş. Sadece Kore dilini destekliyor sanırım. Siz bu dağıtım hakkında ne düşünüyorsunuz?
İşte Red Star OS ekran görüntüleri;

Eki Görüntüle 986056

Eki Görüntüle 986057

Eki Görüntüle 986069
Çok kintoş bir dağıtıma benziyor :p

Torrent hazır duruyor. Fakat korkuyorum niyese. Acaba izleme aracı falan var mıdır? Red Star OS 4.0 da 2019'da çıkmış. Acaba internete düştü mü?
1619066888348.png

Torrent hazır duruyor. Fakat korkuyorum niyese. Acaba izleme aracı falan var mıdır? Red Star OS 4.0 da 2019'da çıkmış. Acaba internete düştü mü?
Eki Görüntüle 986524

Hocam hiç bulaşmayın derim. @Rashmore hocamın dediğine göre izleme aracı var. Vatandaşların ne yaptıklarını izliyorlarmış. Deneme amaçlı indirip 5-10dk inceleyebilirsiniz.

Geri
Yukarı