Kwai üzerinden para çekmek bir sıkıntı yaratır mı?

554130

Decipat
Hocalarım merhaba, Kwai isimli bir uygulama indirdim. Video falan izliyorsunuz, günlük ödül topluyorsunuz ufak da olsa bir miktar para kazandırıyor. Ben bu parayı belirli bir miktara ulaştıktan sonra çekmeyi düşünüyorum fakat içimde bir korku var. Bu çektiğim miktar üzerinden gelecek yıllarda vergi cezasına çarptırılır mıyım, başım ağrır mı?

Ek gelir olarak gördüğüm bir uygulamada, 40-50TL için binlerce lira ceza ödemek istemem açıkçası. Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.

Hocalarım merhaba, Kwai isimli bir uygulama indirdim. Video falan izliyorsunuz, günlük ödül topluyorsunuz ufak da olsa bir miktar para kazandırıyor. Ben bu parayı belirli bir miktara ulaştıktan sonra çekmeyi düşünüyorum fakat içimde bir korku var. Bu çektiğim miktar üzerinden gelecek yıllarda vergi cezasına çarptırılır mıyım, başım ağrır mı?

Ek gelir olarak gördüğüm bir uygulamada, 40-50TL için binlerce lira ceza ödemek istemem açıkçası. Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.
Hayır.

Ancak istersen...

Kripto cüzdan aç.
Parayı cüzdana çek.
Oradan gerekiyorsa TL'ye çevir çek.
- Kazanç -

Tüm Kripto işlemleri izlenebilir olduğundan kimse bir şey diyemez, zaten bu yüzden ülke bazında kripto tanımlayama çalışıyorlar, sonra sizi karbondan kısarız diye.

Hayir, yaratmaz.
Emin misiniz hocam, birkaç yerde vergi cezası vs. diyenleri duymuştum.

Hayır.

Ancak istersen...

Kripto cüzdan aç.
Parayı cüzdana çek.
Oradan gerekiyorsa TL'ye çevir çek.
- Kazanç -

Tüm Kripto işlemleri izlenebilir olduğundan kimse bir şey diyemez, zaten bu yüzden ülke bazında kripto tanımlayama çalışıyorlar, sonra sizi karbondan kısarız diye.
Kwai den parayı kripto cüzdana çekebiliyor muyuz hocam?

Ben o konuda biraz cahilim hocam kusuruma bakmayın. O işlerle uğraşmayıp direkt paparaya falan çeksem problem yaratır mı?
Sana diyemem yaratır, 10-20$ ise yaratacağını düşünmüyorum, 1000-2000$ ise evrenin belki en azılı avcıları çıkar karşına - vergi memurları. Verirsin 200-500$ geçer.

Geri
Yukarı