Kwai'den para çekmek vergi kaçakcılığına girer mi?

Tek bir seferlik çekimden bir şey olmaz, normalde kazandığın bir kuruşun dahi vergisini vermen gerekir ama sisteme takılmazsın. Bizim arkadaş online oyunlardan 4-5 yıl boyunca aylık 5-6 bine yakın para kazandı ama bıraktı etrafındaki herkesi tek tek çağırdılar vergi olayından dolayı, baya da ceza yiyenler oldu. Şimdi ne zaman beni çağıracaklar diye bekliyor.

Tek bir seferlik çekimden bir şey olmaz, normalde kazandığın bir kuruşun dahi vergisini vermen gerekir ama sisteme takılmazsın. Bizim arkadaş Online oyunlardan 4-5 yıl boyunca aylık 5-6 bine yakın para kazandı ama bıraktı etrafındaki herkesi tek tek çağırdılar vergi olayından dolayı, bayağı da ceza yiyenler oldu. Şimdi ne zaman beni çağıracaklar diye bekliyor.

Hocam 300TL'yi tek seferde çekemiyoruz 50 TL 50TL çekmemiz gerekiyor.

Hocam ya aklıma bir şey geldide bir hesabım olsa gidip hesap açıp o kodu girsem oluyor mu?

Gelir düzenli değilse ve alınan tutar 2022 yılı için belirlenen tutarı aşmıyorsa, bu tutar 53 bin TL olması gerekiyor, herhangi bir sorun yoktur. William crusader adlı kullanıcının bahsettiği gibi Kwai bir sosyal medya içerik üretim ve paylaşma sitesiyse bu sefer de gelir vergisi kanunun sosyal içerik üreticiliği istisnasını araştırmanızı öneririm.

Hocam videolardan para kazanabiliyor muyuz?
Gelir düzenli değilse ve alınan tutar 2022 yılı için belirlenen tutarı aşmıyorsa, bu tutar 53 bin TL olması gerekiyor, herhangi bir sorun yoktur. William crusader adlı kullanıcının bahsettiği gibi Kwai bir sosyal medya içerik üretim ve paylaşma sitesiyse bu sefer de gelir vergisi kanunun sosyal içerik üreticiliği istisnasını araştırmanızı öneririm.

Bizim arkadaş online oyunlardan 4-5 yıl boyunca aylık 5-6 bine yakın para kazandı ama bıraktı etrafındaki herkesi tek tek çağırdılar vergi olayından dolayı, baya da ceza yiyenler oldu. Şimdi ne zaman beni çağıracaklar diye bekliyor.
Online oyunlarda kazanılan devamlı gelirlerden dolayı yakalanması için ya şikayet edilmesi gerekiyor ya da ödemeyi aldığı yerin vergi incelemesine tabi tutulması gerekiyor. Aksi takdir de kaçırılan vergiden dolayı yakalanması imkansızdır.

Hocam videolardan para kazanabiliyor muyuz?
Kwai'nin olayını bilmiyorum ama youtube gibiyse dediğin kanunun ilgili alt başlığını araştırmalısın.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı