KYK Burs/Kredi Hesap Açılma Tarihleri

• Konuyu başlatan Lanre
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 2B

Lanre

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Freelance Translator
Selamlar,

Öncelikle belirtmek isterim ki üniversitede ilk senem ve burs/kredi konusunda gerçekten en ufak bi bilgim yok. Şu yazı özellikle aklımı baya karıştırdı ve bir cevap bulma umuduyla size de bi danışmak istedim.

11.01.2015 tarihine kadar e-devlet şifresi ile kredi/burs taahhütnamesini onaylayan öğrenciler kredi/burs ödemelerini ve bankkartlarını TCKN son hanesine göre 19.01.2015-23.01.2015 tarihleri arasında hesaplarının açıldığı/açılacağı Şubelerimizden alabileceklerdir. Kart teslimleri yalnızca öğrencilerin kredi/burs hesabının açıldığı Şubemizce gerçekleştirilebileceğinden sorgulama sonucunda öğrenilen Şubemize aşağıda belirtilen tarihlerde veya daha sonraki tarihlerde müracaat edilmesi gerekmektedir. 16.01.2015 tarihinden sonra TCKN ile de sorgulama yapılabilecektir.

Daha önce burs almış bazı arkadaşlara da danıştım lakin onların da bu konu hakkında bilgileri olmadıklarını söylediler. Sorum şu ki ben 11.01.2015 tarihinden önce taahütnameyi onayladım ve o tarihler arasında üniversiteyi okuduğum şehirde olmayacağım. Memleket ve üniversiteyi okuduğum şehir arası baya bi uzak olduğu için de geri de dönmek istemiyorum. Bu tarihlerden sonra mesela Şubat ayının herhangi bi gününde bana tahsis edilen şubeye gidip hesabı açıp ya da kartı herhangi bi sorun çıkmadan veya para kaybı olmadan alabilirmiyim?

Şimdiden teşekkür ediyorum ve sınavları olan herkese başarılar diliyorum.

Evet alabilirsin, eğer istersen bulunduğun ilin herhangi bir ziraat şubesine gidip TCK ile paranı alabilirsin fakat 15 tl ücret kesicektirler.
Kartını da sadece sana tahsis edilmiş olan şubeden alabilirsin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı