KYK geri ödemeli krediyi bursa çevirmek

Daryl1dx

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İyi akşamlar. Kısaca bahsetmem gerekirse, geçtiğimiz aylarda babamı kaybettim. Malum henüz 2.senemdeyim ve durumlar bir tık daha kötü olacak. Aileme yüklenmek istemiyorum. Gençlik ve spor bakanlığına gidip (Ankara) dilekçe versem acaba geri ödemeli kredim bursa çevrilir mi? Okul puanlarımda sorun yok şu an 3.08 ortalamam.

Başınız sağ olsun. Bildiğiniz gibi bursu berlirli kriterdeki kişileri öncelikli olacak şekilde veriyorlar. Bu listenin içinde "Anne ve babası vefat etmiş olanlar" maddesi de var. Bu bağlamda kredinizi bursa çevirebilmeniz mümkün olabilir. Fakat kabul olması durumunda şu ana kadar aldığınız parayı (yani bursa çevrilene kadarki miktarı) geri ödemek zorunda kalır mısınız emin değilim.

Başınız sağolsun. Kredinizi iptal etme şansınız varsa edip bu sene yeniden başvurduğunuzda tekrar burs değerlendirmesine alınırsınız. Olmazsa zaten yine kredi çıkar. Ancak arkadaşların dediği giibi dilekçe de deneyin

Hocam sanmıyorum o aldığın krediyi burnundan getiriyorlar bu gözler kimlerin kredi aldığını gördü, özel üniversiteye giden altında arabası olan kişilerin burs aldığını gördüm aynı şekil 6 kişilik kyk'da kalan adam akıllı ailevi geliri olmayan insanlara kredi kitlendiğini gördüm benim tavsiyem alabilirsen kurumlardan burs alman bir araştır derim bu konuyu.

Hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ederim dostlar sağ olun gerçekten. Denemekten fayda gelmez. Olmadı arkadaşın dediği gibi bursumu iptal ettirip tekrar başvurmayı deneyeceğim. Tekrardan çok teşekkürler ilginiz için. İyi akşamlar dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı