KYK Harçlık Avansı yasal yollardan nakite çevirmek

Oğuzhan T

Megapat
Makaleler
57
Yer
Kahramanmaraş
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MacBook Pro M1 Pro 14' • i5 13400F 4060 Ti • Magic Mouse • Aerox 3
Meslek
Lead Frontend Developer
Merhabalar. Bugün denediğim bir yöntem ile hem bu işleri yaparak verdiğiniz komisyonun elinizde kalarak hem de vergi kaçırmayarak yapmayı öğrendim. Bu adamlara para yedirmemeliyiz. Bunu da Sosyal'deki üyelerle paylaşmak istedim.

Öğrencilikte zaruri bir durum olduğu için Harçlık Avans'ı nakite çevirme zorunda kalabiliyoruz. Ancak Genç Kart, buna izin vermiyor. Birtakım uğraşlarla karşı karşıya kalabiliyoruz. İnternet'te okuduğum kadarıyla alışveriş sitelerinden sipariş verip iade edilip banka kartına yatırılma olayına kadar gitmiş bu uğraşlar.

Yapacağınız tek işlem Paycell kartına sahip olmak ve Genç Kartınızı Paycell uygulamasına tanıtmak. Para transferiyle Paycell'inize harçlık avansınızı tümüyle yüklemek, işte bu kadar basit.

Ön ödemeli diğer kartlarda da çalışabilir. Deneyen varsa deneyimlerini paylaşabilir diye düşündüm.
Sağlıcakla kalın.

Daha basit bir yöntem, kuyumcuya gidip nakit avansı 10 tl komisyon ile bozdurmak.

Daha basit bir yöntem, kuyumcuya gidip nakit avansı 10 tl komisyon ile bozdurmak.
Hayır, yapılan yasal bir olay değil. 400 lira bozdurduğumda en az 20 lira kesiyorlar.

Bu 20 lira benim için önemlidir.

Tosla ve fastPay komisyon almazken neden Paycell’e komisyon ödüyorsunuz ki? :D
Öğrendiğim iyi oldu. Elimde fiziksel bir Paycell kartı olduğu için burayı kullandım.

Hayır, yapılan yasal bir olay değil. 400 lira bozdurduğumda en az 20 lira kesiyorlar.

Bu 20 lira benim için önemlidir.

Neresi yasal değil? İki taraf da kabul ediyorsa bir problem yok. 20 TL sizin için önemliyse başka bir yöntem daha mantıklı olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı